RAPORT

Wojna na Ukrainie

Schetyna obraża miliony Polaków: Musimy strząsnąć ze zdrowego drzewa PiS-owską szarańczę

– Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS–owską szarańczę – mówił w trakcie regionalnej konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu lider Grzegorz Schetyna. – Obraził miliony Polaków głosujących na partię, która tworzy obecny rząd – skomentowała obraźliwą wypowiedź szefa PO rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Schetyna stwierdził, że w najbliższych wyborach Polacy wybiorą między „wolnością” a „brakiem wolności”.

– Polska jest i pozostanie europejskim państwem zachodnim. Nie damy Polski wypchnąć na Wschód, co marzy się Kaczyńskiemu – mówił Schetyna. „Obraził miliony Polaków”

Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek podkreśla, że Grzegorz Schetyna obraził miliony Polaków głosujących na partię, która tworzy obecny rząd. – Takimi wypowiedziami Grzegorz Schetyna tak naprawdę obraża miliony Polaków głosujących na Prawo i Sprawiedliwość. To jest kolejny dowód na to, jak oni gardzą tymi, którzy mają odmienne poglądy. My mówimy takiej polityce „nie” – skomentowała.
teraz odtwarzane
Mazurek: Schetyna obraził miliony Polaków

Podczas sobotniej regionalnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu, Schetyna zapowiedział także złożenie wniosku o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji premiera. – Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść. Dlatego właśnie tu, w Poznaniu chcę ogłosić, że jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – oświadczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej