RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Koalicja Obywatelska złoży wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego

Grzegorz Schetyna zapowiedział, że zostanie złożony wniosek o odwołanie Mateusza Morawieciego (fot. PAP/Darek Delmanowicz/Jakub Kamiński)

– Jako Koalicja Obywatelska złożymy wniosek o odwołanie Mateusza Morawieckiego z funkcji Prezesa Rady Ministrów – poinformował przewodniczący PO Grzegorz Schetyna podczas konwencji regionalnej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. – Nie może być premierem ktoś, komu udowodniono kłamstwo – mówił lider PO.

Grzegorz Schetyna nawołuje: Nie pozwólmy wpuścić PiS-u do samorządów

Grzegorz Schetyna w czasie regionalnej konwencji Koalicji Obywatelskiej w Bydgoszczy przekonywał, że to Prawo i Sprawiedliwość odpowiada za...

zobacz więcej

– Dziś przyszedł czas, żeby głośno domagać się poszanowania podstawowych wartości. Musimy sięgnąć do podstaw i przypomnieć, co jest fundamentem zdrowej wspólnoty i silnego państwa. Musimy twardym sprzeciwem odpowiedzieć na kłamstwo, pogardę, nienawiść – powiedział Schetyna.

– Złożymy ten wniosek, bo nie może być premierem Polski ktoś, komu udowodniono kłamstwo – dodał lider PO.

Schetyna nawiązał do wypowiedzi szefa rządu, która padła 15 września podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie). Morawiecki zarzucił wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.

Politycy PO złożyli do Sądu Okręgowego w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Sąd pierwszej instancji odrzucił pozew, jednak PO złożyła odwołanie. Sąd apelacyjny je uznał i postanowił, że premier musi sprostować swoje słowa.

źródło:

Zobacz więcej