Wątek samorządowy w Sowie i Przyjaciołach. „Marszałek powinien wstać i wyjść”

Marszałek Olgierd Geblewicz (L) i poseł PO Bartosz Arłukowicz (P) spotkali się w słynnej restauracji z Krzysztofem Kwapiszem (fot. arch. PAP/ Tomasz Gzell)

– Myślę, ze najważniejsze dla opinii publicznej jest to, co na tych nagraniach dotyczyło sfery publicznej – powiedział w specjalnym wydaniu programu „Kronika” na antenie TVP3 Szczecin Samuel Pereira, redaktor naczelny portalu TVP Info, komentując kolejne nagranie z restauracji Sowa i Przyjaciele.

Jak PO ustawiała głosowanie dla szczecińskiego biznesmena. Śledztwo portalu TVP.Info i TVP3 Szczecin

Szokujące patologie w szczecińskiej Platformie Obywatelskiej. Reporterzy TVP3 Szczecin i portalu TVP.Info dotarli do nagrań z rozmów w restauracji...

zobacz więcej

Na najnowszym nagraniu z osławionej restauracji, marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz wraz posłem PO Bartoszem Arłukowiczem rozmawiają z biznesmenem Krzysztofem Kwapiszem o ustawieniu głosowania w szczecińskiej radzie miasta przez radnych Platformy.

Głosowanie miało przesądzić o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego miasta, co miało umożliwić rozbudowę centrum handlowego „Galaxy”.

– Już na poprzednich nagraniach trochę widać tej kuchni politycznej, tego jak wyglądała procedura, działanie demokratycznego państwa w tych latach – stwierdził Samuel Pereira.

– Decyzje były podejmowane nie w instytucjach publicznych, nie w rozmowach oficjalnych(...) tylko w knajpie. Dwójka, trójka ludzi decyduje, a potem tak naprawdę narzuca swoją wolę całej reszcie. Narzuca widać, nawet w sposób brutalny – komentował.


Marszałek powinien wyjść

– Sam udział przedstawiciela partii politycznej, marszałka, posła w tego typu spotkaniu już bardzo wiele mówi o stanie polskiej polityki – stwierdził z kolei dr Waldemar Urbanik, rektor Wyższej Szkoły Humanistycznej TWP w Szczecinie, który był drugim gościem programu „Kronika”.

– Sugerowałbym politykom, zresztą nie tylko Platformy Obywatelskiej, tylko wszystkim politykom, aby się odnosili do wartości merytorycznej i przedmiotowej tych informacji, a nie do ich źródeł – stwierdził dr Urbanik, odnosząc się do wypowiedzi marszałka Geblewicza, który publikacje nagrania rozmowy ze swoim uczestnictwem skomentował jako: „brudną kampanię Prawa i Sprawiedliwości”.

Całość wydania specjalnego programu „Kronika” na stronie TVP3 Szczecin: https://szczecin.tvp.pl/39449554/2000-121018-wydanie-specjalne.

źródło:
Zobacz więcej