Patryk Jaki zdecydowanym zwycięzcą Debaty Warszawskiej. Rafał Trzaskowski drugi

Debata odbyła się w studiu TVP (fot. PAP/Marcin Obara)

Kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki zwycięzcą Debaty Warszawskiej – tak zadecydowali uczestnicy sondy TVP.Info. Na drugim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, a trzecie miejsce, niespodziewanie, zajął hrabia Jan Potocki.

Relacja z debaty kandydatów na prezydenta stolicy

Zakończyła się Debata Warszawska, w której wystąpiło 14 kandydatów na prezydenta stolica. W ciągu 90 minut wszyscy odpowiedzieli na sześć pytań.

zobacz więcej

O ile dwa pierwsze miejsca w sondzie TVP.Info nie są dużym zaskoczeniem, o tyle różnica pomiędzy tymi dwoma kandydatami już raczej tak. Patryk Jaki zdobył 56,9 proc. głosów, w porównaniu do 13,8 proc. Rafała Trzaskowskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej o niecały procent wyprzedził trzeciego w rankingu Jana Potockiego, który uzyskał poparcie 13 proc. uczestników sondy.

Czwarte miejsce w zestawieniu przypadło Januszowi Korwin-Mikkemu, który zyskał aprobatę 5,5 proc. głosujących. Pierwszą piątkę z wynikiem 3,9 proc zamyka kandydat Kukiz’15 Marek Jakubiak. Następny w rankingu był kandydat koalicji „Wygra Warszawa” – Jan Śpiewak uzyskał 2,3 proc. poparcia.

Ostatnim kandydatem, który przekroczył poziom 1 proc. poparcia był Paweł Tanajno, który uzyskał 1,5 proc. Justyna Glusman z 0,8 proc. zajęła ósmą lokatę w rankingu, na dziewiątej pozycji z 0,5 proc. poparcia sklasyfikowali się Jacek Wojciechowicz i Piotr Ikonowicz. Po 0,4 proc. głosów uzyskali Krystyna Krzekotowska i Jakub Stefaniak, a po 0,3 proc. Sławomir Antonik i Andrzej Rozenek.

Patryk Jaki uzyskując 56,9 proc. glosów został, Państwa zdaniem, zwycięzcą Debaty Warszawskiej (fot. TVP Info)

źródło:
Zobacz więcej