RAPORT

Pogarda

Patryk Jaki zdecydowanym zwycięzcą Debaty Warszawskiej. Rafał Trzaskowski drugi

Debata odbyła się w studiu TVP (fot.  PAP/Marcin Obara)
Debata odbyła się w studiu TVP (fot. PAP/Marcin Obara)

Najnowsze

Popularne

Kandydat Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki zwycięzcą Debaty Warszawskiej – tak zadecydowali uczestnicy sondy TVP.Info. Na drugim miejscu znalazł się kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, a trzecie miejsce, niespodziewanie, zajął hrabia Jan Potocki.

Relacja z debaty kandydatów na prezydenta stolicy

Zakończyła się Debata Warszawska, w której wystąpiło 14 kandydatów na prezydenta stolica. W ciągu 90 minut wszyscy odpowiedzieli na sześć pytań.

zobacz więcej

O ile dwa pierwsze miejsca w sondzie TVP.Info nie są dużym zaskoczeniem, o tyle różnica pomiędzy tymi dwoma kandydatami już raczej tak. Patryk Jaki zdobył 56,9 proc. głosów, w porównaniu do 13,8 proc. Rafała Trzaskowskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej o niecały procent wyprzedził trzeciego w rankingu Jana Potockiego, który uzyskał poparcie 13 proc. uczestników sondy.

Czwarte miejsce w zestawieniu przypadło Januszowi Korwin-Mikkemu, który zyskał aprobatę 5,5 proc. głosujących. Pierwszą piątkę z wynikiem 3,9 proc zamyka kandydat Kukiz’15 Marek Jakubiak. Następny w rankingu był kandydat koalicji „Wygra Warszawa” – Jan Śpiewak uzyskał 2,3 proc. poparcia.

Ostatnim kandydatem, który przekroczył poziom 1 proc. poparcia był Paweł Tanajno, który uzyskał 1,5 proc. Justyna Glusman z 0,8 proc. zajęła ósmą lokatę w rankingu, na dziewiątej pozycji z 0,5 proc. poparcia sklasyfikowali się Jacek Wojciechowicz i Piotr Ikonowicz. Po 0,4 proc. głosów uzyskali Krystyna Krzekotowska i Jakub Stefaniak, a po 0,3 proc. Sławomir Antonik i Andrzej Rozenek.

Patryk Jaki uzyskując 56,9 proc. glosów został, Państwa zdaniem, zwycięzcą Debaty Warszawskiej (fot. TVP Info)
Patryk Jaki uzyskując 56,9 proc. glosów został, Państwa zdaniem, zwycięzcą Debaty Warszawskiej (fot. TVP Info)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej