RAPORT

Tusk kontra Tusk

Dziennikarka TVN do Trzaskowskiego: Pan lepi drzwi, a Jaki chodzi z konkretami

Rafał Trzaskowski był gościem Moniki Olejnik w TVN24 (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)
Rafał Trzaskowski był gościem Moniki Olejnik w TVN24 (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Dlaczego przedwyborcze sondaże kandydata Koalicji Obywatelskiej zrównują się z tymi Patryka Jakiego? – Może przez to, że siedzi Pan na ławce, a on w kawiarni – zastanawiała się Monika Olejnik w rozmowie z Rafałem Trzaskowskim. Nawiązała do jednej z akcji Trzaskowskiego, podczas której pomagał on mieszkance stolicy, klejąc jej drzwi taśmą.

NIK o resorcie Trzaskowskiego: Strategia cyberbezpieczeństwa realizowana nierzetelnie

„Przeprowadzona kontrola wykazała, że działania Ministra Administracji i Cyfryzacji mające na celu opracowanie narodowej strategii ochrony...

zobacz więcej

Do wyborów samorządowych pozostało już tylko 9 dni. Kandydaci ze swoimi postulatami chcą dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych wyborców. Rafał Trzaskowski, kandydat Koalicji Obywatelskiej na fotel prezydenta stolicy gościł w TVN24 u red. Moniki Olejnik.

Prowadząca rozmowę mówiła o Patryku Jakim i o tym, dlaczego jego poparcie w stolicy wzrasta i zrównuje się z poparciem dla Trzaskowskiego. – Pan mówił, że to jest wielki kapitał, ta komisja (weryfikacyjna) i chyba dzięki temu panowie są tak równi w sondażach – powiedziała Olejnik. – Ja tego nie powiedziałem – odpowiedział jej Rafał Trzaskowski.

Olejnik kontynuowała rozważania, dlaczego Trzaskowski traci przewagę nad Patrykiem Jakim w stolicy. – A może przez to, że siedzi pan na ławce, a on w kawiarni? Czy pan lepi drzwi, a on chodzi z konkretami? – pytała dziennikarka TVN. Nawiązała do jednej z akcji Trzaskowskiego, podczas której pomagał on mieszkance stolicy, klejąc jej drzwi taśmą klejącą.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej nie odniósł się wprost do zarzutów red. Olejnik. – Warszawiacy chcą naprawdę poważnej rozmowy o Warszawie – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej