RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Macierewicz: Niemcy z Rosją chcą zacisnąć pętlę na naszej szyi

Najnowsze

Popularne

– Dzisiaj mamy taką sytuację, kiedy Niemcy prowadzą politykę sojuszu z Rosją i wspólnie chcą zacisnąć pętlę na naszej szyi przy pomocy Nord Stream. Chcą zadusić zarówno Polskę, jak i Europę Środkową i uzależnić ją na zawsze od własnej potęgi gospodarczej i politycznej – mówił w „Kwadransie politycznym” Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej.

Ambasador USA: Nie zgadzamy się na Nord Stream 2

Amerykański ambasador w Polsce Paul W. Jones podkreśla, że Stany Zjednoczone podtrzymują krytykę gazociągu Nord Stream 2. Zdaniem przedstawiciela...

zobacz więcej

Antoni Macierewicz podkreślił, jak bardzo w tym kontekście kluczowy dla Polski jest sojusz ze Stanami Zjednoczonymi.

– Dzisiaj mamy taką sytuację, kiedy Niemcy prowadzą politykę sojuszu z Rosją i wspólnie chcą zacisnąć pętlę na naszej szyi przy pomocy Nord Stream. Chcą zadusić zarówno Polskę, jak i Europę Środkową i uzależnić ją na zawsze od własnej potęgi gospodarczej i politycznej. Musimy zdać sobie sprawę, że jeżeli chcemy być niepodległym państwem, sprawa zarówno baz amerykańskich, jak i Nord Stream jest kluczowym zadaniem polskiej polityki zagranicznej – wskazał były szef MON. Podkreślił, że w obu tych kwestiach tylko Stany Zjednoczone stoją przy nas.

Macierewicz powiedział, że każde działanie przeciwko tym dwóm celom jest ze szkodą dla niepodległości państwa polskiego. – W stulecie odzyskania niepodległości trzeba to bardzo jasno postawić i bardzo jasno powiedzieć. Nie może być żadnych niuansów. Nie może być żadnego balansowania na linie w tej sprawie – stwierdził.

– Trzeba też zdawać sobie sprawę, że fundacja Sorosa jest tym ośrodkiem, który jasno, bezpośrednio działa przeciwko tym dwóm celom polskiej polityki zagranicznej – ocenił Antoni Macierewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej