RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Rekordowe poparcie dla SLD

PO przed PiS i SLD – wynika z sondażu TNS OBOP

Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w najbliższą niedzielę wygrałaby je Platforma Obywatelska z 43-procentowym poparciem - wynika z sondażu TNS OBOP przeprowadzonego dla „Forum”. Do Sejmu weszłyby jeszcze dwie partie – PiS i z rekordowym poparciem (21 proc.) SLD. Więcej szczegółów na temat sondażu dziś w programie „Forum” po 20.00 na antenie TVP Info.

Na drugim miejscu znalazło się Prawo i Sprawiedliwość. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało 26 proc. ankietowanych. Na trzecim miejscu znalazł się Sojusz Lewicy Demokratycznej. Za ugrupowaniem Grzegorza Napieralskiego opowiedziało się 21 proc. badanych.

Poza Sejmem znalazło się Polskie Stronnictwo Ludowe. Partię poparło 4 proc. respondentów. Kolejne miejsce zajęło ugrupowanie Polska Jest Najważniejsza z 3-procentowym poparciem. Inne partie otrzymały w sumie 3 proc. głosów.

Sondaż telefoniczny przeprowadzono w dniach 9-10 lutego 2011 r. na liczącej 1000 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

Wybory jesienią?

Z sondażu przeprowadzonego dla „Wiadomości” wynika natomiast, że zdecydowana większość opowiada się za planowanym, czyli jesiennym terminem wyborów. Głosować jesienią poszłyby trzy czwarte Polaków, zaledwie 18 proc. badanych uważa, że lepiej by było gdybyśmy nowy parlament wybrali wiosną.

źródło:
Zobacz więcej