Myśliwce F-35 uziemione w USA. Producent sprawdza przewody paliwowe

F-35B lotnictwa piechoty morskiej USA rozbił się 28 września w pobliżu swej macierzystej bazy Beaufort w Karolinie Południowej(fot. Bilgin S. Sasmaz/Anadolu Agency/Getty Images)

Pentagon poinformował w czwartek o wstrzymaniu lotów wszystkich wielozadaniowych myśliwców najnowszej generacji F-35 w następstwie katastrofy jednego z nich w ubiegłym miesiącu. Jednocześnie zarządzono kontrole przewodów paliwowych w ich silnikach.

Nowoczesny myśliwiec F-35B rozbił się w USA

Amerykański myśliwiec wielozadaniowy F-35B rozbił się w piątek podczas lotu szkoleniowego w Karolinie Południowej – poinformowało dowództwo...

zobacz więcej

F-35B lotnictwa piechoty morskiej USA rozbił się 28 września w pobliżu swej macierzystej bazy Beaufort w Karolinie Południowej. Jego pilot zdołał się katapultować i nie odniósł obrażeń.

„Siły zbrojne USA i partnerzy międzynarodowi czasowo wstrzymali loty F-35, a ich producent przeprowadzi kontrole przewodu paliwowego w silnikach wszystkich samolotów F-35” – napisał w komunikacie rzecznik biura programu F-35 w ministerstwie obrony Joe DellaVedova.

„Jeśli zainstalowano podejrzane przewody, zostaną one usunięte i zastąpione innymi. Samoloty, w których zainstalowane są już przewody dobrej jakości, zostaną ponownie dopuszczone do lotów. Oczekuje się, że inspekcje zostaną zakończone w ciągu najbliższych 24 do 48 godzin” – czytamy w komunikacie.

źródło:

Zobacz więcej