Najdłuższy lot bez międzylądowania. Singapurski operator pobił rekord [INFOGRAFIKA]

Airbus a350-900 przeleciał ponad 15 tys. km (fot. PAP/EPA/WALLACE WOON)

Rejs SQ22 linii Singapore Airlines z singapurskiego lotniska Changi do Nowego Jorku przeszedł do historii transportu pasażerskiego. Samolot Airbus 350 pokonał dystans 15 tys. km bez międzylądowania. Powietrzny rejs zakończył się ok. godz. 11 czasu polskiego.

Symulator dreamlinera w Warszawie. Każdy może poczuć się jak pilot

Każdy, kto będzie chciał przez chwilę poczuć się pilotem samolotu Boeing 787 Dreamliner, będzie mógł w środę usiąść za sterami tej maszyny w...

zobacz więcej

Specjalnie przygotowany Airbus 350-900 ULR (Ultra Long Range) wystartował z lotniska Changi w czwartek około godz. 17.30 czasu polskiego. Lot na lotnisko Newark pod Nowym Jorkiem trwał 17 godzin i 25 minut.

Samolot mógł zabrać na pokład 161 pasażerów. Nie było klasy ekonomicznej, a jedynie Economy Premium (1420 dol. za przelot w obie strony) oraz Biznes (4720 dol.). Przewoźnik zdecydował się na to, gdyż tak długa podróż przy ograniczonej możliwości poruszania się byłaby poważnym zagrożeniem dla zdrowia pasażerów.

Dotychczas rekord najdłuższego lotu bezprzesiadkowego należał do linii Qatar Airways, której samolot pokonał dystans z Dohy w Katarze do Auckland w Nowej Zelandii (ponad 14,5 tys. km) w czasie 17 godzin i 30 minut.źródło:
Zobacz więcej