Żona Budki przegrała w sądzie. Ma zakaz rozpowszechniania nieprawdy

Katarzyna Kuczyńska-Budka z mężem (fot. FB/Borys Budka)

Bartłomiej Kowalski, kandydat PiS do sejmiku i radny Gliwic pozwał Katarzynę Kuczyńską-Budkę za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. Sąd Okręgowy w Gliwicach orzekł, że żona polityka PO Borysa Budki jest winna.

Politolog o układaniu list wyborczych w Gliwicach: Dzikie, najbardziej bezwzględne triki

zobacz więcej

Kandydatka PO do rady miasta Gliwice powiedziała jednemu z portali, że Kowalski jest osobą nieuczciwą, powodowaną najniższymi pobudkami, snującą intrygi, których celem jest stworzenie po wyborach nowego klubu w radzie miasta oraz storpedowanie koalicji PO i Nowoczesnej z prezydentem – podaje portal nowiny.gliwice.pl.

Sąd orzekł, że kandydatka PO nie ma dowodów na swoje słowa i zakazał jej rozpowszechniania takich informacji. Zdaniem sądu wypowiedzi Kuczyńskiej-Budki mają charakter wyborczej agitacji, a ich celem była dyskredytacja Kowalskiego. Wyrok nie jest prawomocny.

Dwa tygodnie temu o Gliwicach zrobiło się głośno m.in. właśnie za sprawą żony Borysa Budki. W mieście posłowie PO i Nowoczesnej zmienili kandydatów na listach wyborczych do Rady Miasta. Ci, którzy byli na nich przedtem, dowiedzieli się o zmianach dzień po rejestracji. Sprawa dotknęła m.in. radnego Jana Pająka, który w radzie miasta był od 12 lat, złożył ponad 1000 interpelacji, a w plebiscycie Portalu Samorządowego został wybrany Najlepszym Samorządowcem – Radnym.

źródło:
Zobacz więcej