Krzysztof Piątek w FC Barcelona? Klub szuka napastnika

Zdaniem mediów, pozyskanie Polaka ma być priorytetem działaczy Barcelony (fot. arch. PAP/Andrzej Grygiel)

Krzysztof Piątek, napastnik włoskiej drużyny Genoa CFC świetnie spisuje się w nowym klubie. Nad jego ściągnięciem zastanawia się FC Barcelona.

Polski piłkarz gwiazdą we Włoszech. Strzela na potęgę

Krzysztof Piątek zdobył dwie bramki dla Genoi, ale jego zespół przegrał na wyjeździe z Sassuolo 3:5 (1:4) w meczu 3. kolejki piłkarskiej włoskiej...

zobacz więcej

Hiszpański portal marca.com pisze, że w najbliższym czasie dla FC Barcelony priorytetem będzie m.in. znalezienie nowego napastnika. Jeśli Munir El Haddadi, z którego nie są zadowoleni działacze FC Barcelony, dalej nie będzie się sprawdzał w tej roli, jego miejsce może zająć inny piłkarz.

Dziennikarze portalu uważają, że Barcelona jest zainteresowana sprowadzeniem na to miejsce Krzysztofa Piątka, który od niedawna gra w Genoi. Mimo że rozważa się też innych zawodników, to Piątek ma być głównym celem.

Po transferze z Cracovii Polak bardzo dobrze rozpoczął sezon w nowym klubie. Napastnik Genoi i najlepszy strzelec Serie A w 7 meczach zdobył 12 bramek. W klubie gra od czerwca 2018 r.

Dziś Krzysztofa Piątka zobaczymy w meczu Ligi Narodów Polska-Portugalia w Chorzowie. Transmisja od godz. 18:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji oraz od godz. 20:30 w TVP1.

źródło:
Zobacz więcej