Pijana matka jechała do żłobka po dziecko

Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie kobiety (fot. tvp.info/Paweł Chrabąszcz)

Policja z Brzegu (woj. opolskie) zatrzymała samochód, którym, wykonując dziwne manewry, kierowała nietrzeźwa kobieta. Wiozła ośmioletnią córkę, a swój pośpiech tłumaczyła koniecznością odebrania drugiego dziecka ze żłobka.

Pijana matka zgubiła dziecko. Przestraszona trzylatka spędziła noc w lesie

Do zdarzenia doszło w miejscowości Łoża (województwo pomorskie, powiat człuchowski). Pijana 24-latka zostawiła w lesie wózek ze swoją trzyletnią...

zobacz więcej

Policję o dziwnie jadącym renault powiadomił przypadkowy kierowca. Widząc nietypowe manewry jadącej przez nim osobówki, zadzwonił na telefon alarmowy policji. Kiedy kobieta zatrzymała samochód, czekał przy niej na przyjazd funkcjonariuszy.

Badanie wykazało, że 31-letnia kierująca samochodem miała w organizmie dwa promile alkoholu. W aucie wiozła ośmioletnią córkę. Zatrzymana tłumaczyła policjantom, że spieszyła się do żłobka, gdzie czekało na nią drugie dziecko.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu kobiecie grozi grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i dwa lata pozbawienia wolności.

Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus złożył podziękowania i pogratulował młodemu mężczyźnie, który wezwał policję, godnej uznania postawy. Podkreślił, że każdy kierowca, który ma wątpliwość co do stanu trzeźwości innego użytkownika dróg, powinien w ten sam sposób zareagować.

źródło:
Zobacz więcej