Dworczyk: „Fakt”, Onet i Bertelsmann atakują polski rząd. To brudna gra

Szef KPRM Michał Dworczyk (fot. arch. PAP/Marcin Obara)

– „Fakt”, Onet oraz media niemiecko-szwajcarskich wydawców nie ustają w atakach na premiera Mateusza Morawieckiego. Fundacja Bertelsmanna atakuje polski rząd; to brudna gra polityczna – uważa szef KPRM Michał Dworczyk. – Zaczynam rozumieć, po co Grzegorz Schetyna spotkał się z Angelą Merkel – dodał.

Schetyna spotka się z Merkel. „Rozmowa o przyszłości Polski w UE”

– Szef PO Grzegorz Schetyna spotka się w poniedziałek z kanclerz Niemiec Angelą Merkel w Berlinie – powiedział szef klubu PO Sławomir Neumann. W...

zobacz więcej

Lider PO Grzegorz Schetyna odwiedził kanclerz Niemiec Angelę Merkel pod koniec września. Po spotkaniu Schetyna powiedział, że takie rozmowy są potrzebne i pokazują, że Polska jest ważna dla europejskich polityków.

– Rozmawialiśmy o wielu rzeczach, które są dzisiaj ważne w polityce europejskiej, przede wszystkim o wyborze kandydatów, szczycie który będzie w Helsinkach i o decyzji na temat najważniejszych funkcji w strukturach europejskich – powiedział lider PO.

Kilka dni później portal Onet opublikował artykuł, w którym powołując się na akta afery taśmowej twierdził, że kelnerzy skazani za aferę obciążyli w swoich zeznaniach obecnego premiera, w latach 2007-2015 prezesa banku BZ WBK. Według portalu podczas jednej z nagranych rozmów „Morawiecki miał dyskutować o zakupie nieruchomości na tzw. słupy”, jednak Onet ani nikt inny nie opublikował takiego nagrania.

Eksperci niemieckiej Fundacji Bertelsmanna opublikowali w tym tygodniu trzecie międzynarodowe badanie na temat jakości rządów. Według badania w grupie 41 państw Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju oraz Unii Europejskiej Polska pod względem jakości rządów spadła aż o 29 miejsc i zajmuje teraz 37. lokatę.

źródło:
Zobacz więcej