Donald Tusk blokuje dziennikarzy na Twitterze

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk (fot. PAP/Jan Graczyński)

„Donald Tusk zablokował Cię. Nie możesz obserwować użytkownika @donaldtusk ani przeglądać [jego] tweetów" – taki komunikat otrzymali dziennikarze „Do Rzeczy” (Rafał Ziemkiewicz), „Rzeczpospolitej” (Michał Szułdrzyński) i „Gazety Wyborczej” (Justyna Suchocka). Były premier zablokował również profil naszego portalu na Twitterze, który obserwuje 659 tys. użytkowników Twittera.

Nerwowe ruchy Trzaskowskiego. Blokada na Twitterze, „bana” dostał m.in. Jan Śpiewak

Rafał Trzaskowski nieprzerwanie blokuje użytkowników Twittera. Do grona „zbanowanych” dołączają zarówno zwykli użytkownicy, jak i dziennikarze oraz...

zobacz więcej

W czerwcu głośno było o blokowaniu użytkowników Twittera przez Rafała Trzaskowskiego. Do grona „zbanowanych” dołączyli zarówno zwykli użytkownicy, jak i dziennikarze oraz politycy.

Zablokowany został m. in. Jan Śpiewak, lider ugrupowania Wolne Miasto Warszawa.

W ostatnich dniach wyszło na jaw, że zamiłowanie do cenzurowania dziennikarzy ma również były lider Platformy Obywatelskiej i premier rządu PO-PSL, aktualnie przewodniczący Rady Europejskiej.

O internetowych banach informują na tym portalu społecznościowym kolejni internauci i dziennikarze.

Redaktorzy prowadzący profile portalu tvp.info w social media (www.facebook.com/tvp.info, www.instagram.com/tvp.info i www.twitter.com/tvp_info) zauważyli, że również nasz profil na Twitterze został zablokowany przez Donalda Tuska. Utrudnia to oznaczanie i uniemożliwia obserwowanie tweetów przewodniczącego Rady Europejskiej.

– Tego rodzaju ruchy pokazują ogromną nerwowość przewodniczącego Rady Europejskiej, który – jak widać – niezwykle restrykcyjnie dzieli dziennikarzy używających Twittera na tych, którzy mają prawo czytać jego wpisy i tych, którzy na to „wyróżnienie” nie zasługują. Koledzy z jego partii prawie dwa lata temu fotografowali się z kartkami „wolne media”, a Rafał Trzaskowski i Donald Tusk pokazują że realny stosunek tego obozu politycznego do mediów – od czasu spotkań Pawła Grasia z prezesem spółki wydającej „Rzeczpospolitą” pod blokiem czy ustawiania z Janem Kulczykiem zmian w kierownictwie „Faktu” – nie uległ zmianie – mówi redaktor naczelny portalu tvp.info Samuel Pereira.

Portal tvp.info jest obecny na Twitterze: www.twitter.com/tvp_info, gdzie obserwuje nas 659 tys. użytkowników, na Instagramie: www.instagram.com/tvp.info oraz Facebooku www.facebook.com/tvp.info/ (332 tys. obserwujących).

źródło:
Zobacz więcej