Biedroń: Tresowaliście Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej

Zdaniem Dominiki Wielowieyskiej udział Barbary Nowackiej w Koalicji Obywatelskiej źle świadczy o umiejętności perswazji Roberta Biedronia (fot. arch.PAP/Jan Dzban)

– Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, by dołączyła do Koalicji Obywatelskiej i dzisiaj Koalicja Obywatelska ma takie same notowania, jak wcześniej – albo mniejsze – powiedział prezydent Słupska Robert Biedroń w rozmowie Dominiką Wielowieyską na antenie radia Tok FM.

„Nowacka rozczarowała tysiące dziewczyn, które zbierały podpisy pod projektem ws. aborcji”

Barbara Nowacka rozczarowała tysiące dziewczyn, które zbierały podpisy pod projektem złagodzenia ustawy antyaborcyjnej „Ratujmy kobiety” –...

zobacz więcej

Dziennikarka pytała Biedronia o możliwość zjednoczenia ugrupowań opozycyjnych. Prezydent Słupska odpowiedział, że potrzebna jest „trzecia siła, która uzupełni ofertę” polityczną dla tych wyborców, którzy nie chcą głosować ani na PiS, ani na PO.

Wielowieyska wskazała wówczas, że „im więcej ugrupowań opozycyjnych startujących osobno, tym większa szansa na wygraną PiS”.

– Tresowaliście przez kilka miesięcy Barbarę Nowacką, żeby dołączyła do Koalicji Obywatelskiej. Jest dzisiaj w Koalicji Obywatelskiej i Koalicja Obywatelska ma takie same notowania, albo mniejsze o 6 proc. w niektórych sondażach, niż wcześniej – odpowiedział wówczas prezydent Słupska.

– Nikogo nie tresuję, proszę mi tego nie wmawiać – zaprotestowała oburzona dziennikarka – widocznie ma pan słabe możliwości przekonywania, skoro pan jej nie przekonał – dodała.

Zdaniem prowadzącej z powodu podziałów lewica przegrała ostatnie wybory, dzięki czemu rządzi Prawo i Sprawiedliwość.

Robert Biedroń: Zaburzyłem porządek i stałem się wrogiem

– Byłem lubiany przez media liberalne, kiedy byłem takim uśmiechniętym prezydentem, który jeździł na rowerku i nie mieszał się do polityki. Taki...

zobacz więcej

– Więc być może trzeba zastanowić się, jak połączyć tę lewicę, ale nie połączymy tego w ten sposób, że będziemy nawoływali, że lewica ma się przyłączyć do Grzegorza Schetyny, bo lewica nie ma nic wspólnego z Grzegorzem Schetyną – odpowiadał Biedroń.

– Grzegorz Schetyna powiedział ostatnio, że żaden postulat Barbary Nowackiej, na przykład dotyczący kwestii praw reprodukcyjnych, nie będzie realizowany – tłumaczył.

Słowa prezydenta Słupska o Barbarze Nowackiej chwilę później zaczęły być komentowane w mediach społecznościowych przez polityków, którzy między innymi domagali się, by Biedroń przeprosił szefową Inicjatywy Polskiej.

źródło:
Zobacz więcej