Kukiz o prezydent Łodzi: Oszustka finansowa dostaje do dyspozycji trzeci budżet w Polsce

– Ludzie, co się stało z naszym narodem, że my w ogóle dopuszczamy myśl głosowania na kogoś kto oszukał? To jest dla mnie rzecz porażająca – powiedział w „Kwadransie politycznym” Paweł Kukiz, lider Kukiz’15.

Sasin: Skazany kandydat PiS wycofał się; czekamy na rezygnację Zdanowskiej

Skazany prawomocnym wyrokiem radny powiatu wołomińskiego, ubiegający się o reelekcję z listy PiS, Andrzej Zbyszyński, wycofał swoją kandydaturę;...

zobacz więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska od 27 września jest prawomocnie skazana za świadome poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Mimo tego nadal pozostaje kandydatką PO na urząd prezydenta Łodzi.

– Oszustka. Po skazaniu – powiedział o Zdanowskiej gość programu „Kwadrans polityczny”. Jego zdaniem to kolejny dowód na złe polskie prawo, skoro „oszustka może kandydować”.

– Używam słowa „oszustka” nie jako pejoratywnego określenia, tylko jako stwierdzenie stanu faktycznego. Została skazana za oszustwo – wskazał.

– Oszustka finansowa dostaje do dyspozycji trzeci budżet w Polsce – podkreślił Kukiz.

Według lidera ugrupowania Kukiz'15 „jeszcze bardziej porażające jest to, że Hanna Zdanowska ma poparcie”.

– Ludzie, co się stało z naszym narodem, że my w ogóle dopuszczamy myśl głosowania na kogoś kto oszukał? To jest dla mnie rzecz porażająca. Co się stało z naszą godnością, z naszą etyką? – pytał poseł.

źródło:
Zobacz więcej