Polska na szczycie pod względem wydatków socjalnych

Organizacja Oxfam opublikowała nowy ranking państw dotyczący walki z nierównościami. Polska znalazła się na jego szczycie pod względem wydatków socjalnych.

Pomoc dla Polaków na Kresach. Wiele akcji, jeden wspólny cel

Stowarzyszenia, fundacje, spółki Skarbu Państwa, a także prywatni filantropi organizują liczne akcje i przedsięwzięcia wspierające materialnie i...

zobacz więcej

Jak zaznaczył portal „Business Insinder”, organizacja Oxfam opublikowała swój drugi ranking państw dotyczący walki z nierównościami, czyli „Indeksu zaangażowania w zmniejszanie nierówności” (ang. Commitment to Reducing Inequality Index).

Organizacja wyjaśniła, że indeks opiera się na nowej bazie danych wskaźników, obejmującej obecnie 157 krajów, która mierzy działania rządu w zakresie wydatków socjalnych, podatków i praw pracowniczych. Według Oxfam, są to obszary uznane za kluczowe dla zmniejszenia nierówności.

Polska znalazła się na pierwszym miejscu pod względem wydatków socjalnych. Nasz kraj zajął też 114. miejsce na liście pod kątem opodatkowania. Lepiej wypadliśmy w kategorii praw pracowniczych – tu zajęliśmy 33. miejsce. Ogólnie Polska zajęła 20. miejsce w rankingu na 157 badanych państw.

źródło:

Zobacz więcej