Deputowany Fideszu: Grupa opłacana przez Sorosa cenzuruje wpisy na Facebooku

Facebook miał usunąć grafikę przedstawiającą Emmanuela Macrona z dwoma Afrykańczykami i Viktora Orbána z najmłodszą wnuczką (fot. rmx.news)

Facebook korzysta z usług niemieckiej firmy mediowej założonej przez miliardera George’a Sorosa i cenzuruje konserwatywne wpisy – uważa István Hollik, deputowany do węgierskiego parlamentu z rządzącej partii Fidesz.

„STOP Soros”. Węgry uchwaliły pakiet ustaw ws. imigrantów

Węgierski parlament uchwalił pakiet ustaw, w których został zapisany zakaz udzielania pomocy nielegalnym imigrantom. Ustawy są określane jako „STOP...

zobacz więcej

Według Hollika Facebook usunął grafikę konserwatywnego portalu 888.hu. Przedstawiała prezydenta Francji Emmanuela Macrona z dwoma Afrykańczykami i premiera Węgier Viktora Orbána z najmłodszą wnuczką. Mem został udostępniony czy opublikowany przez inne osoby.

– Nie pierwszy i zapewne nie ostatni raz Facebook otwarcie podejmuje działania o charakterze politycznym. Czyni to, zlecając moderację i cenzurę spółce założonej przez George’a Sorosa – powiedział Hollik dziennikarzom.

Chodzi o niemiecką firmę Corrective Media, która podpisała z Facebookiem umowę na walkę z fake newsami na zasadach bezstronności. Grafika jest zatytułowana „Twój wybór”.

Zdaniem Hollika w miarę zbliżania się terminu wyborów do Parlamentu Europejskiego siły proimigracyjne wzmagają wysiłki w kierunku marginalizowania poglądów konserwatywnych.

Artykuł ukazał się na portalu rmx.news

źródło:
Zobacz więcej