Dar Młodzieży przypłynął do Singapuru

O godz. 9.50 w strugach deszczu do portu w Singapurze wpłynął Polski Żaglowiec Szkolny „Dar Młodzieży”. Statek odbywa rejs dookoła świata dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dar Młodzieży dobija do kolejnego portu. Przystanek: Mauritius

Dar Młodzieży osiągnął kolejny cel na swojej trasie. We wtorek statek dopłynął do wybrzeży Mauritiusa. Żaglowiec zwany „ambasadorem Polski” w maju...

zobacz więcej

Singapur to kolejna przystań na trasie Rejsu Niepodległości. Statek przybył tam z Dżakarty, w piątek odpłynie dalej na wschód.

W rejsie szkolnej fregaty, który służy promocji Polski, uczestniczą studenci szkół morskich i laureaci konkursu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na miejscu żaglowiec był witany przez lokalne władze i delegację z Polski na czele której stał minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, a także przedstawiciele portów morskich w Gdańsku i Gdynia.
< Do piątku będzie można zwiedzić pokład „Daru Młodzieży” i zobaczyć, jak uczą się młodzi przyszli żeglarze.
(fot. Materiały prasowe)

Kolejny przystanek podczas Rejsu Niepodległości. „Słoneczna i letnia aura nie cieszy żeglarzy”

Dar Młodzieży wypłynął na Morze Północne do Stavanger w Norwegii. Z częściowo nową załogą, fregata uczestnicząca w Rejsie Niepodległości wyszła z...

zobacz więcej

Goście będą mogli się zapoznać również z historią Polski w ramach wystawy „Ojcowie Niepodległości”. W czasie kilkudniowego pobytu ma odbyć się także spotkanie Polonii w Singapurze.

Rejs Niepodległości, rozpoczęty w maju w Gdyni, ma potrwać do marca 2019 r. Żaglowiec opłynie kulę ziemską, docierając do ponad 20 dużych portów morskich.

Dotychczas „Dar Młodzieży” odwiedził m.in. Kopenhagę, Stavanger w Norwegii, francuskie Bordeaux, hiszpańską Teneryfę i stolicę Senegalu, Dakar.

Organizatorami wyprawy są: Akademia Morska w Gdyni, Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna. O godz. 9.50 w strugach deszczu do portu w Singapurze wpłynął Polski Żaglowiec Szkolny „Dar Młodzieży”. Statek odbywa rejs dookoła świata dla uczczenia 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Do głównych darczyńców Rejsu Niepodległości należą: Orlen, Tauron i Polska Fundacja Narodowa. Partnerem resju jest Polska Fundacja Narodowa.

(fot. Materiały prasowe)

źródło:
Zobacz więcej