RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjanci uratowali porzucone szczeniaki. Zostały wyrzucone na ulicę

Szczenięta trafiły do tzw. domu tymczasowego (fot. olsztyn.policja.gov.pl)

W kartonie wyścielonym ubraniami znajdowało się sześć kilkutygodniowych, przerażonych szczeniąt. Mundurowi nie pozostali obojętni na los psiaków. Zabrali je i oddali pod należytą opiekę. Szczenięta trafiły do tzw. domu tymczasowego, prowadzonego przez olsztyńską policjantkę. Tam czekają na nowy dom.

Dziś Światowy Dzień Zwierząt. Oto zdjęcia waszych pupili [GALERIA]

4 października obchodzony jest Światowy Dzień Zwierząt. Jest to dzień wspominania w Kościele powszechnym św. Franciszka z Asyżu, patrona zwierząt,...

zobacz więcej

Po anonimowym zgłoszeniu dotyczącym porzucenia szczeniąt w pobliżu ul. Szkolnej w Olsztynku, policjanci natychmiast pojechali na miejsce potwierdzić otrzymaną informację.

W kartonie wyścielonym ubraniami znajdowało się sześć kilkutygodniowych, przerażonych szczeniąt. Wszystko wydarzyło się w sobotę ok. godz. 14. 


Mundurowi nie mogli jednak przejść obojętnie wobec bezbronnych zwierzaków. W pierwszej kolejności o znalezisku poinformowali schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomarynach.

W trakcie ustalania warunków przyjęcia szczeniąt do patrolu policji zadzwoniła policjantka z olsztyńskiej drogówki, st. sierż. Ewelina Pierzchała. Funkcjonariuszka po raz kolejny udowodniła, że los zwierząt nie jest jej obojętny. Policjantka pod swój dach przyjęła szóstkę szczeniąt, gdzie będą przebywać aż do momentu znalezienia nowego  właściciela.
 

Mimo próby ustalenia okoliczności porzucenia psiaków, funkcjonariuszom nie udało się dotrzeć do nieodpowiedzialnego właściciela zwierząt.

Policjanci przypominają, że za porzucenie psa grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

źródło:
Zobacz więcej