Jaki: Jeśli wygra Trzaskowski, rządzić będą Gronkiewicz-Waltz i Kierwiński

– Po tak gigantycznym złodziejstwie nawet ktoś, kto całe życie głosował na PO (…) uzna, że trzeba pokazać im czerwoną kartkę. To już nawet jest higieniczne z punktu widzenia demokracji – mówił w programie „Gość Wiadomości” Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy.

Jaki: Jeśli przegram, Warszawą dalej będzie rządził układ Kierwińskiego

– Rafał Trzaskowski nie ma politycznego zaplecza, więc jeśli przegram, Warszawą dalej będzie rządził układ Kierwińskiego – ocenił w rozmowie z „Do...

zobacz więcej

Jak przypominał Patryk Jaki, na skutek nieuczciwej reprywatyzacji Warszawa miała stracić 21 mld zł. Kandydat Zjednoczonej Prawicy porównał tę sumę do innej: w ciągu ostatnich 12 lat na wszystkie inwestycje przeznaczono w Warszawie 23 mld zł.

– Sam często się zastanawiam, co jeszcze PO miałaby zrobić, żeby na nich nie zagłosować – powiedział. Według niego przedstawiony właśnie raport pokazał, że za 80 proc. reprywatyzacji odpowiadają politycy związani z PO, podczas gdy Lech Kaczyński wstrzymywał ten proces.

– Gdyby wszyscy byli tak uczciwi, jak on, to Warszawa miałaby dziś kilkadziesiąt miliardów więcej na inwestycje – stwierdził Jaki. Według niego Warszawa straciła 10 lat rozwoju; teraz miasto rozwija się dwa razy wolniej niż by mogła.

– Warszawa rozwija się pod dyktando deweloperów – mówił; podkreślił, że zapomina się o infrastrukturze społecznej. Zdaniem Patryka Jakiego stolica „została zdeptana przez deweloperów, którym PO otworzyła drzwi”.

Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy jeśli wybory na prezydenta Warszawy wygra jego konkurent do stanowiska Rafał Trzaskowski, w rzeczywistości będą rządzić Marcin Kierwiński i Hanna Gronkiewicz-Waltz. – Trzaskowski to gwarancja zdegenerowanego układu – uważa Jaki.

Jak podkreślał, Rafał Trzaskowski nie spędził w samorządzie ani minuty, podczas gdy on sam spędził tam dwie kadencje, a kandydat na wiceprezydenta Piotr Guział – aż 20 lat.

Przedwyborczy sondaż dla Warszawy: Patryk Jaki wygrywa; tuż za nim – Trzaskowski

Ponad 32 proc. warszawiaków zagłosowałoby na Patryka Jakiego w pierwszej turze wyborów samorządowych – wynika z najnowszego sondażu dla Informatora...

zobacz więcej

Patryk Jaki przypomniał, że Trzaskowski był szefem sztabu Hanny Gronkiewicz-Waltz i że nie protestował przeciw reprywatyzacji, bo jego rodzina była zatrudniona w rządzonym przez nią warszawskim ratuszu.

– To są warszawskie układy, które trzeba raz na zawsze przepędzić. (…) Stawką tych wyborów jest uczciwa stolica na 100-lecie niepodległości – mówił.

Zdaniem kandydata ZP na prezydenta Warszawy głównym zajęciem jego konkurenta popieranego przez Koalicję Obywatelską jest powtarzanie niezrealizowanych obietnic Gronkiewicz-Waltz z 2006 r.

– Jeśli ktoś nie potrafi przygotować dobrego programu wyborczego, to jakim cudem będzie dobrym prezydentem Warszawy? – pytał Jaki.

– Po tak gigantycznym złodziejstwie nawet ktoś, kto całe życie głosował na PO, (…) uzna, że trzeba pokazać im czerwoną kartkę. To już nawet jest higieniczne z punktu widzenia demokracji – zakończył kandydat Zjednoczonej Prawicy.

źródło:
Zobacz więcej