Falenta: Schetyna nagrywał już w 2013 roku

Marek Falenta oskarża Grzegorza Schetynę, że nagrywał rozmowy działaczy Platformy (fot. arch.PAP/Bartłomiej Zborowski/PAP/Tytus Żmijewski)

„Schetyna nagrywał już w 2013 r.” – stwierdził skazany w aferze podsłuchowej biznesmen Marek Falenta. „Gdzie jest wyrok za nagrywanie? Jasne… prokuratura była PO” – dodaje Falenta.

Falenta uderza w PO po publikacji taśm Onetu

„Słyszałem, że jest dobra sex taśma z Western City w Karpaczu z kowbojami Trzaskowski i Schetyna w roli głównej. Onet może tą puścicie? Podobno...

zobacz więcej

Marek Falenta, skazany przez sąd za podsłuchiwanie polityków i biznesmenów, we wpisie opublikowanym na Twitterze stwierdził, że Grzegorz Schetyna „nagrywał już w 2013 r.” swoich partyjnych kolegów.

Chodzi o nagranie z 2013 r., które wyciekło do mediów w październiku tamtego roku. Dotyczyło zjazdu Platformy na Dolnym Śląsku, podczas której wybierano szefa regionu.

Głównymi pretendentami do tego stanowisko byli Jacek Protasiewicz oraz Grzegorz Schetyna. Protasiewicz pokonał obecnego lidera partii dopiero w drugim głosowaniu.

Jak donosiły wówczas media, dwa dni później „wylały się brudy PO”. „Dotarliśmy do nagrania, które pokazuje, jak zaciekła była walka o głosy dolnośląskich delegatów. Słychać na nim rozmowę dolnośląskiego posła PO Norberta Wojnarowskiego z wahającym się delegatem przedstawiającym się imieniem Edward. Z kontekstu wynika, że rozmowa miała miejsce dzień przed zjazdem, a wahający się delegat od roku stara się o pracę w którejś z państwowych spółek kontrolowanych przez PO” – pisał wtedy portal Newsweek.

Po porażce Schetyny na Dolnym Śląsku jego rywal Jacek Protasiewicz wskazywał, że Schetyna nie zaakceptuje przegranej, „nie pogodzi się z tzw. końcem”.

W kolejnej części wpisu Falenta przypomina o swoich wcześniejszych oskarżeniach, dotyczących rzekomych „sex-taśm” z udziałem Grzegorza Schetyny i Rafała Trzaskowskiego w „Western City” w Karpaczu. „Na westerny zapraszał jak do siebie. (Schetyna) dalej twierdzą z Trzaskowskim, że nie byli w Western City?” – napisał Falenta.

źródło:
Zobacz więcej