SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

Kidawa-Błońska o zachowaniu Grabca: Powinien zareagować, nie zrobił tego

Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Jan Grabiec „powinien zareagować, (...) nie zrobił tego” – przyznała w poniedziałek w Polsat News wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, zapytana o dalsze losy rzecznika Platformy Obywatelskiej. W niedzielę portal tvp.info dowiedział się nieoficjalnie, że Grzegorz Schetyna poważnie rozważa zmianę na stanowisku rzecznika PO w związku z zachowanie Jana Grabca na konwencji prezydenta Legionowa Romana Smogorzewskiego.

Portal TVP.Info: Joanna Mucha zastąpi Jana Grabca? Grzegorz Schetyna rozważa zamianę

Grzegorz Schetyna poważnie rozważa zmianę na stanowisku rzecznika Platformy Obywatelskiej – dowiedział się nieoficjalnie portal TVP.Info. Jana...

zobacz więcej

Film ze spotkania wyborczego Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV, zamieścił w piątek na Twitterze wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15). Widać na nim, jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta.

Do jednej z kandydatek zwraca się: „Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna (...) masz wiele innych walorów i kompetencji”. Pod adresem kolejnych dwóch kandydatek pada stwierdzenie: „Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz, że napalone.” „No i pani od seksu” – dodaje Smogorzewski.

Na nagraniu widać, jak obecny na konwencji rzecznik PO Jan Grabiec wręcza Smogorzewskiemu szablę ze słowami: „Prowadź nas do boju”. W piątek wieczorem rzecznik PO poinformował, że Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w Platformie. W sobotę politycy PiS zaapelowali o odwołanie Grabca z funkcji rzecznika PO.

Portal tvp.info dowiedział się nieoficjalnie, że Grzegorz Schetyna poważnie rozważa zmianę na stanowisku rzecznika PO. Jana Grabca miałaby zastąpić posłanka Joanna Mucha.

O wystąpienie prezydenta Legionowa i dalsze losy Jana Grabca była pytana w poniedziałek w Polsat News Małgorzata Kidawa-Błońska. – To, co zobaczyłam w internecie, przeraziło mnie. Przeraziło mnie to, że ktoś, kto tyle lat pełni funkcję publiczną, zdobywa zaufanie mieszkańców swojego miasta (...) potrafi się tak zachowywać – oceniła.

Według niej rzecznik PO, który brał udział w konwencji Smogorzewskiego, był w trudnej sytuacji. Jak oceniła, Grabiec powinien był zareagować. – Każdy popełnia błędy, rozmawiałam z nim, był zaszokowany. Powinien zareagować, powinien to zrobić, nie zrobił tego. Mam nadzieję, że to jest dla niego lekcja – zaznaczyła.

źródło:
Zobacz więcej