RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Portal TVP.Info: Joanna Mucha zastąpi Jana Grabca? Grzegorz Schetyna rozważa zamianę

Czy Joanna Mucha będzie rozwiązaniem problemu, jaki PO ma z Janem Grabcem na stanowsku rzecznika prasowego? (fot. flickr.com/MSZ oraz Wikimedia Commons/Adrian Grycuk)
Czy Joanna Mucha będzie rozwiązaniem problemu, jaki PO ma z Janem Grabcem na stanowsku rzecznika prasowego? (fot. flickr.com/MSZ oraz Wikimedia Commons/Adrian Grycuk)

Grzegorz Schetyna poważnie rozważa zmianę na stanowisku rzecznika Platformy Obywatelskiej – dowiedział się nieoficjalnie portal TVP.Info. Jana Grabca miałaby zastąpić posłanka Joanna Mucha. Zmiana miałaby nastąpić w nadchodzącym tygodniu. To efekt afery związanej z brakiem reakcji, a wręcz aprobatą przez Grabca skandalicznych słów Romana Smogorzewskiego, prezydenta Legionowa.

Portal TVP.Info: Joanna Mucha zastąpi Jana Grabca? Grzegorz Schetyna rozważa zamianę

Grzegorz Schetyna poważnie rozważa zmianę na stanowisku rzecznika Platformy Obywatelskiej – dowiedział się nieoficjalnie portal TVP.Info. Jana...

zobacz więcej

W piątek burzę wywołał film z wyborczego spotkania Smogorzewskiego, nakręcony przez lokalną telewizję legionowską LTV. Widać na nim, jak prezydent Legionowa przedstawia kandydatów do rady miasta. Do jednej z kandydatek mówi m.in., że jest „trochę za ładna”, do innych, że są „napalone”. Jeszcze inna „kojarzy mu się” z seksem.

Po tym wystąpieniu zabrał głos m.in. Jan Grabiec, rzecznik PO. – Jest taki drobiazg, który dostałem trzy lata temu na swojej konwencji, ponieważ mamy stulecie niepodległości i Legionowo, miasto Marszałka Piłsudskiego i walecznego prezydenta, prowadź nas do boju! – zwrócił się Jan Grabiec do Romana Smogorzewskiego, wręczając mu szablę.

Komentarzem do tych wydarzeń były żądania odwołania Grabca z pełnionej funkcji. Domagała się tego m.in. rzecznik PiS-u Beata Mazurek, podkreślając, że nie wystarczy rezygnacja Smogorzewskiego z członkostwa w Platformie. – Jeżeli PO nie zdymisjonuje swojego rzecznika Jana Grabca to znaczy, że akceptuje takie wystąpienia, jak te podczas spotkania w Legionowie – mówił z kolei Patryk Jaki, kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy.

Seksistowski występ prezydenta Legionowa: „Pani od seksu”, „Dwie najbardziej napalone”

– No i pani od seksu (…) no przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy – przedstawił jedną z kandydatek swojego komitetu wyborczego Roman...

zobacz więcej

Sam Jan Grabiec nie widział w swojej reakcji podczas spotkania w Legionowie niczego nagannego, a politycy PO radzili PiS, by zajął własnymi sprawami

Portal TVP.Info nieoficjalnie dowiedział się jednak, że Grzegorz Schetyna, szef Platformy, poważnie zastanawia się nad zamianą Grabca na posłankę Joannę Muchę. Miałoby to nastąpić już w najbliższym tygodniu.

Zarówno Grzegorz Schetyna, Jan Grabiec, jak i Joanna Mucha nie odpowiedzieli na nasze wielokrotne próby kontaktu z nimi.

Poseł Jan Grabiec jest rzecznikiem prasowym klubu i partii PO od lutego 2016 r. Wcześniej był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji. Działał też w samorządzie, w latach 2006-2015 był starostą legionowskim.

Posłanka Joanna Mucha w 2011 roku otrzymała nominację na urząd ministra sportu i turystyki w drugim rządzie Donalda Tuska. W listopadzie 2013 została odwołana z tego stanowiska. Jest też znana ze swoich nieformalnych występów. Podczas okupacji Sejmu przez opozycyjnych posłów w internecie pojawiły się filmiki prezentujące możliwości wokalne posłanki.

źródło:
Zobacz więcej