RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Fortuna za dzieło Banksy'ego. Po zakończeniu aukcji... zostało zniszczone

Dzieło Banksy'ego zostało do połowy zniszczone (fot. YT)

Obraz Banksy'ego na aukcji to nieczęste zjawisko. Ci, którzy nabrali podejrzeń wobec pomysłu jego wystawienia, mieli słuszność: wylicytowany za ponad milion funtów słynny obraz „Dziewczynka z balonikiem” , chwilę po zakończeniu licytacji... został pocięty na kawałki.

Banksy zdemaskowany? Wygadał się jego kumpel, muzyk Goldie

Banksy, najbardziej znany artysta street artu, przez lata skutecznie ukrywał swoją tożsamość. Teraz, prawdopodobnie przez nieuwagę, jego prawdziwe...

zobacz więcej

Licytacja płótna „Dziewczynka z balonikiem” była wisienką na torcie w domu aukcyjnym Sotheby's w Londynie, szczególnie, że dzieła Banksy'ego to rzadkie zjawisko na aukcjach. Cenę obrazu szacowano między 200 a 300 tys. funtów, a został wylicytowany za ponad milion funtów (około 5 mln zł).

Chwilę po zakończeniu aukcji rozległ się alarm, a obraz zaczął powoli przesuwać się przez ukrytą w ramie niszczarkę. Dzieło zostało do połowy zniszczone. Pracownicy galerii zapewniają, że nic nie wiedzieli o zamierzeniach artysty. Sam Banksy na swoim koncie na Instagramie w charakterystycznym dla siebie lakonicznym stylu skomentował wybryk: „Idzie, idzie, poszło”.

Dzieło jeszcze cenniejsze?

Jak ocenił przedstawiciel domu aukcyjnego, wbrew przypuszczeniom, pocięcie obrazu jest teraz częścią tego dzieła sztuki, a jego wartość wzrosła o kolejne pół miliona dolarów.

Słynny mural Banksy’ego, pierwowzór obrazu „Dziewczynka z balonikiem”, pojawił się po raz pierwszy na ścianie sklepu we wschodniej części Londynu. W 2006 roku Banksy obraz przeniósł na płótno.

Dzieła Banksy'ego w formie graffiti, często wzbudzające kontrowersje, pojawiają się w różnych miejscach świata. Jednak sam autor pozostaje w ukryciu i nie jest znana jego tożsamość.


Banksy stworzył w Paryżu nowe murale. Wszystkie krytykują politykę Francji

Banksy, jeden z najbardziej znanych artystów street art, stworzył w stolicy Francji sześć nowych murali. Krytykują one obecną politykę tego kraju....

zobacz więcej


Going, going, gone...

A post shared by Banksy (@banksy) on

źródło:
Zobacz więcej