RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

14-latka zaprezentowała na konkursie antyimigrancki wiersz. Została zdyskwalifikowana

Dziewczyna zaprezentowała wiersz, który nawiązywał do ataku imigranta-nożownika (fot. youtube/Markus Hild)

14-letnia Ida Marie Müller w czasie konkursu poetyckiego w Niemczech wygłosiła antyimigrancki wiersz. Pomimo że otrzymała najgłośniejszy aplauz, organizatorzy postanowili ją zdyskwalifikować.

Kolejny Niemiec skatowany przez imigrantów. Policja zatrzymała dwie osoby

Niemcy stoją w obliczu powtórki z Chemnitz. Policja w mieście Köthen (Saksonia-Anhalt) aresztowała dwóch Afgańczyków podejrzanych o zabicie...

zobacz więcej

W Speyer, w południowo-zachodnich Niemczech, został zorganizowany konkurs poetycki, który – jak podają media – był częścią antyrasistowskiej inicjatywy.

Udział w tym przedsięwzięciu wzięła 14-letnia Ida Marie Müller, córka Nicole Höchst – polityk antyimigranckiej Alternatywy dla Niemiec (AfD).

Dziewczyna zaprezentowała wiersz, który nawiązywał do ataku imigranta-nożownika.

Organizatorom nie spodobał się ten rodzaj poezji i postanowili zdyskwalifikować 14-latkę, mimo że była najgłośniej oklaskiwaną uczestniczką. Ida Marie nie mogła również uczestniczyć w ceremonii przyznania nagród.

Ponadto nastolatce zarzucono, że wykorzystuje rywalizację młodych poetów do szerzenia poglądów politycznych AfD.

Matka dziewczyny umieściła w mediach społecznościowych wpisy wspierające córkę. Załączyła również zdjęcia przedstawiające rodzinny dom, który został pomazany po występie 14-latki.

„Współcześni naziści obsmarowują domy innych ludzi” – napisała.

Wiersz Müller zawierał m.in. takie fragmenty: „Mężczyzna przybywający z bardzo daleka wpadł w ręce przemytników, bez paszportu i telefonu komórkowego. Dotarł na naszą uświęconą niemiecką ziemię. Ponieważ nie mógł znaleźć dziewczyny, pomógł sobie nożem”.

źródło:
Zobacz więcej