Kaczyński w Białymstoku: PiS jest alternatywą dla obecnych władz w regionie

Wszystko to, co zapowiadaliśmy, wszystko to mamy – podkreślał prezes PiS Jarosław Kaczyński na konwencji regionalnej w Białymstoku. Do najważniejszych zrealizowanych przez rząd obietnic zaliczył m.in. program 500 plus, reformę oświaty i obniżenie deficytu budżetowego.

Jarosław Kaczyński w Łodzi: To miasto, któremu można nadać blask

– My to zrobimy, Łódź będzie piękna. Łódź będzie wizytówką Polski – powiedział lider PiS Jarosław Kaczyński podczas regionalnej konwencji wyborczej...

zobacz więcej

– Sformułowaliśmy tutaj hipotezę, że czas na zmiany, że warto by dokonać zmiany; to czy jest wobec tego alternatywa? Czy ktoś mógłby zastąpić, tych którzy dzisiaj rządzą i w mieście, i w województwie? Otóż jest alternatywa. Tą alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość – powiedział prezes PiS.

Kaczyński podkreślił, że na poparcie tej tezy „ma dużo mocniejsze argumenty” niż tylko jego pozycja prezesa partii. – To jest to wszystko, co PiS uczyniło w ciągu tych niespełna trzech lat swoich rządów i porównanie tego, co żeśmy zapowiadali z tym, co żeśmy zrobili – powiedział Kaczyński.

Podkreślił, że PiS – w przeciwieństwie do PO, która promowała polaryzacyjno-dyfuzyjną koncepcję rozwoju Polski, zakładającą, że „najpierw rozwijają się metropolie, a później dopiero inni”, PiS jest zwolennikiem koncepcji zrównoważonego rozwoju. – My jesteśmy zwolennikami wyrównywania różnic – podkreślił.

– Wszystko to, co zapowiadaliśmy, wszystko to mamy – powiedział Kaczyński. Wśród zrealizowanych przez PiS projektów społecznych szef PiS wymienił m.in. program 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego.

– Spójrzmy na sprawy społeczne: 500 plus – zapowiadane, zrobione; przywrócenie dawnego wieku emerytalnego – zapowiadane, zrobione; bezpłatne leki dla osób powyżej 75 lat – zapowiadane, zrobione; 8 tys. zł wolne od podatku – zapowiadane, zrobione; podniesienie pensji minimalnych – zapowiadane, zrobione; wolne niedziele dla pracowników handlu - zapowiadane, zrobione; zakaz zabierania dzieci z powodu biedy – zapowiadane, zrobione; zwiększanie środków na służbę zdrowia – zapowiadane zrobione – wymieniał Kaczyński.

Jarosław Kaczyński: Zwycięstwo PiS będzie służyło równości

– Zawsze mówiliśmy, że trzeba uczynić wszystko, aby Polska rozwijała się równo – żeby między poszczególnymi regionami następowało zbliżenie, jeżeli...

zobacz więcej

Prezes PiS wśród sukcesów rządu wskaz też na niskie bezrobocie w Polsce. – Mamy najniższe od 1991 r. bezrobocie, mamy rynek pracowniczy, gdzie jest przewaga pracownika, zapowiadaliśmy powstanie mechanizmy wymuszania podnoszenia płac i ten mechanizm w tej chwili funkcjonuje. Zrobiliśmy to. Zapowiadaliśmy reformę oświaty, mimo ogromnych oporów zrobiliśmy, są zapowiedziane podwyżki płac dla nauczycieli, jest nowa konstytucja dla nauki, są trzy miliardy zł na inwestycje na szkoły wyższe, to wszytko zapowiadaliśmy w sferze oświaty i to wszystko uczyniliśmy – zaznaczył Kaczyński.

– Zapowiadaliśmy, że zrobimy porządek z podatkami, powołaliśmy KAS, jest porządek z podatkami, mamy najniższy od wielu lat deficyt budżetowy, mamy też zmniejszony udział długu publicznego w PKB o 3,6 proc, a więc to uczyniliśmy. Mamy konstytucję dla biznesu, mamy 100 zmian dla biznesu, mamy polonizację banków, mamy politykę reindustrializacji – podkreślał szef PiS.

– Pytanie, dlaczego możemy ten program zrealizować, dlaczego to nie są jakieś opowieści, dlaczego jesteśmy wiarygodni? No bo mamy pieniądze. A skąd mamy pieniądze? No właśnie z tego VAT-u i z tych innych podatków, które dzisiaj są lepiej ściągane, a kiedyś lądowały w kieszeni oszustów – powiedział Kaczyński.

Dodał, że można także postawić pytanie, „kto jest głównym autorem tego sukcesu, kto jest głównym autorem tego, że właśnie tak jest, że nasz budżet dzisiaj jest wystarczająco wypełniony”. – Ten człowiek jest na tej sali, on tu siedzi w pierwszym rzędzie, to jest premier Mateusz Morawiecki – wskazał PiS.

Według niego, „ostatnio premier jest tak gwałtownie atakowany”, ponieważ „uderzył w te interesy”. – Miał odwagę – oczywiście z innymi – to zrobić, miał odwagę służyć sprawie dla Polski w tej chwili najważniejszej, bo bez tych pieniędzy byśmy nie ruszyli do przodu – powiedział Kaczyński.

Premier: Płyniemy na jednej wspaniałej łodzi, której na imię jest Polska

– Łódź będzie mogła być wielkim centrum logistycznym dla Polski i Europy – powiedział premier Morawiecki na konwencji PiS, odbywającej się w...

zobacz więcej

Premier: Jesteśmy gwarantem uczciwości

Premier Mateusz Morawiecki, który również wystąpił na konwencji, zapewniał, że obecnie rządzący będą odzyskiwać pieniądze z rąk różnych mafii i przekazywać je polskiemu społeczeństwu.

– Tak długo, jak będzie u władzy PiS, nie pozwolimy, żeby ci gangsterzy, te mafie wróciły i hulały tutaj jak wiatr na Dzikich Polach. My jesteśmy gwarantem uczciwości. PiS jest gwarantem wiarygodności – powiedział premier.

Morawiecki dodał, że „wychodzą na jaw kolejne pisma, z których wynika, że za czasów PO patologie były nie tylko tolerowane, ale było na nie przyzwolenie”. – Pokazują się pisma, z których wynika, że oni nie chcieli uszczelnienia systemu podatkowego. W tej mętnej wodzie pozwalali rybom pływać i jeszcze je tuczyli – mówił.

Według premiera za czasów rządów PO Polska była okradana w biały dzień. – W czasach naszych poprzedników codziennie wjeżdżało ok. 700 cystern do Polski. Ile dziś wjeżdża do Polski, 200 przy ogromnym przyroście popytu na paliwo. Jednocześnie gdzieś te 500 cystern dziennie lądowało. To było to przyzwolenie: „nie zajmujcie się paliwami” mówiło kierownictwo Ministerstwa Finansów do celników zgodnie z tym co powiedział przewodniczący związku zawodowego celników. W biały dzień byliśmy okradani – powiedział premier.

źródło:

Zobacz więcej