RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Seksistowski występ prezydenta Legionowa: „Pani od seksu”, „Dwie najbardziej napalone”

Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski  (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Prezydent Legionowa Roman Smogorzewski (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

– No i pani od seksu (…) no przepraszam, ale tak mi się pani kojarzy – przedstawił jedną z kandydatek swojego komitetu wyborczego Roman Smogorzewski, prezydent Legionowa popierany przez PO. Po tym jak sprawa wzbudziła zainteresowanie Smogorzewski złożył rezygnację z członkostwa w partii.

Schetyna: Nie mówiłem, że Platforma będzie konserwatywna

– Nie mówiłem, że Platforma będzie konserwatywna. Mówiłem o szerokiej partii centrum o liberalnym i konserwatywnym zabarwieniu – powiedział w...

zobacz więcej

Słowa padły na konwencji wyborczej powiązanego z PO komitetu Porozumienie Samorządowe. Ich wydźwięk budzi duże kontrowersje wśród komentujących sprawę internautów.

– Jest z tobą kłopot, bo jesteś trochę za ładna i wiesz (…) nie, ale masz wiele innych walorów i kompetencji, ale jak zacznę za bardzo, to wiesz, moja żona w ogóle nie jest zazdrosna – mówił Smogorzewski o innej kandydatce startującej z list komitetu. – Monika też się rozchorowała na boisku, a chuda jest straszliwie – opisał następną.

– Tutaj mamy dwie najbardziej chyba aktywne, powiedziałbym wręcz że napalone (…) – kontynuował.

Smogorzewski jest prezydentem Legionowa od 2002 r. Wcześniej poparł powstanie Platformy Obywatelskiej, do której wstąpił w 2009 r. Za start z własnego komitetu wyborczego został zawieszony w prawach członka PO.

Po tym jak materiał z konwencji wyborczej wywołał zainteresowanie mediów i internautów, Smogorzewski zrezygnował z członkostwa w PO. Poinformował o tym na Twitterze Jan Grabiec, rzecznik prasowy PO, widoczny na nagraniach z prezentacji kandydatów.

źródło:
Zobacz więcej