Schetyna chwali sytuację gospodarczą w Polsce. „Jest bardzo dobra”

Przewodniczący PO Grzegorz Schetyna (fot. PAP/Paweł Supernak)

Dzisiaj jest bardzo dobra sytuacja gospodarcza wynikająca ze światowej koniunktury– powiedział w „Salonie politycznym Trójki” przewodniczący PO Grzegorz Schetyna. Stwierdził jednak, że PiS „nie przygotowuje się na trudne czasy” i tym samym pokazuje swoją polityczną indolencję.

Niespójna polityka PO ws. wieku emerytalnego. Schetyna jedno, Nitras drugie

– Obniżenie wieku emerytalnego przez PiS było błędem i czysto populistycznym zagraniem – powiedział w TOK FM Sławomir Nitras, poseł PO i kandydat z...

zobacz więcej

Przewodniczący PO uważa, że „Polakom opłaca się odsunąć PiS od władzy”.

– Oni dzisiaj (…) nie przygotowując się na trudne czasy, nie oszczędzając, nie organizując zapasów na te czasy trudniejsze, pokazują swoją polityczną indolencję – zaznaczył.

Lider PO przedstawił również stanowisko partii odnośnie wieku emerytalnego. Stwierdził, że jego partia chce zachęcać do dłuższej pracy, zamiast wracać do poprzedniego wieku emerytalnego.

Przewodniczący podkreślił, że decyzja o podwyższeniu i zrównaniu wieku emerytalnego na poziomie 67 lat była błędna i nie przyniosła sukcesu Platformie Obywatelskiej.

– Trzeba wyciągać wnioski z historii – podkreślił.

Dodał, że Polacy nie zaakceptowali podwyższenia wieku emerytalnego, więc jego ugrupowanie zamiast tego proponuje zachęty do dłuższej pracy – np. możliwość wypłacania „13. emerytury” tym którzy pozostaną na rynku pracy.

źródło:
Zobacz więcej