Wybory 2020

Jak głosować w wyborach prezydenckich [PORADNIK]

Pomocnik Arsenalu nie zagra. Wszystko przez politykę

Obywatele Armenii nie mogą podróżować do Azerbejdżanu (fot. REUTERS/David Klein)

Pomocnik Arsenalu Henrikh Mkhitaryan nie zagra w meczu Ligi Europy przeciwko Karabachowi Agdam. Wszystko przez napięcia polityczne pomiędzy Armenią a Azerbejdżanem.

Liga Europy: Rzeźniczak zmierzy się z Arsenalem, pogromcy Legii trafili na AC Milan

Karabach Agdam Jakuba Rzeźniczaka zmierzy się z Arsenalem Londyn i Sportingiem Lizbona, Jakub Świerczok i Jacek Góralski z Łudogorca Razgrad pojadą...

zobacz więcej

W drugiej kolejce Ligi Europy Arsenal zmierzy się w Azerbejdżanie z Karabachem Agdam. W spotkaniu nie wystąpi jednak reprezentant Armenii Henrikh Mkhitaryan.

– Nie mógł tu przylecieć – potwierdził absencję Ormianina trener londyńskiego klubu Unai Emery na konferencji przed meczem.

Powodem jest wieloletni konflikt między Armenią a Azerbejdżanem o Górski Karabach. Oba państwa nie utrzymują stosunków dyplomatycznych, a w ostatnich latach wzrosło zagrożenie podjęcia działań wojennych przez którąś ze stron.

Z tego względu obywatele Armenii nie mogą podróżować do Azerbejdżanu. W przeszłości robiono wyjątki, pozwalając przekroczyć granicę profesjonalnym sportowcom.

To nie pierwsza taka sytuacja w przypadku Mkhitaryana. W 2015 r. jako zawodnik Borussii Dortmund także nie poleciał do Azerbejdżanu na mecz z FK Gabala w ramach Ligi Europy.

źródło:
Zobacz więcej