Poczta stawia na e-transport

Poczta Polska testowała już m.in. samochody elektryczne (fot. mat.pras.)

Poczta Polska rozpoczyna kolejny etap testów pojazdów elektrycznych. Chodzi między innymi o skutery. Spółka chce być gotowa do spełnienia wymogów ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, ale także obniżyć koszty.

Poczta Polska chce być Narodowym Operatorem Cyfrowym

Poczta Polska chce zostać Narodowym Operatorem Cyfrowym. Jego zadaniem będzie obsługa korespondencji między administracją państwową a obywatelami.

zobacz więcej

Wcześniej Poczta testowała auta dostawcze. Tym razem pod lupę bierze elektryczne rowery, skutery i trójkołowce.

Pojazdy będą testować listonosze z Łodzi, Warszawy, Tomaszowa Mazowieckiego, Konstantynowa Łódzkiego, Raszyna, Nowego Dworu Maz., Piastowa, Radomia oraz Pabianic. W testach weźmie udział 15 pojazdów dostarczonych przez 8 dystrybutorów.

Już w kwietniu Poczta Polska informowała o rozpoczęciu testów elektrycznych samochodów. Do współpracy zostali zaproszeni producenci obecni na polskim rynku, którzy w swojej ofercie mają obecnie auta o ładowności do 800 kg z homologacją do poruszania się po drogach. Wówczas samochody testowano w dużych miastach.

W kwietniu Poczta Polska informowała, że współpracuje z firmą Jeden Ślad, produkującą skutery elektryczne i pojazdy trójkołowe.

źródło:
Zobacz więcej