Cristiano Ronaldo stanowczo zaprzecza oskarżeniom o gwałt

Gwiazdor futbolu miał zgwałcić Kathryn Mayorgi 9 lat temu w Las Vegas (fot. REUTERS/Massimo Pinca)

Piłkarz Cristiano Ronaldo „stanowczo zaprzecza” niedawnym oskarżeniom o gwałt, którego miał się dopuścić w Las Vegas dziewięć lat temu. 34-letnia Kathryn Mayorgi złożyła przeciwko niemu pozew i udzieliła obszernego wywiadu dziennikowi „Der Spiegel”, którym opisuje zajście.

„Zdecydowanie zaprzeczam oskarżeniom, które przeciwko mnie wysunięto. Gwałt jest odrażającą zbrodnią, która pozostaje w sprzeczności z tym, kim jestem i w co wierzę. Nie będę uczestniczyć w tym medialnym spektaklu stworzonym przez ludzi, którzy chcą się wypromować moim kosztem” – napisał Ronaldo na swoim oficjalnym profilu na Twitterze.

„Moje czyste sumienie pozwoli mi zatem oczekiwać ze spokojem na wynik śledztwa” – podkreślił piłkarz w kolejnym tweecie. Do przestępstwa miało dojść 13 czerwca 2009 r. w Las Vegas. Ronaldo miał zaprosić 25-letnia wówczas Mayorgi, która była hostessą w jednym z hotelowych barów do pokoju hotelowego, a następnie zgwałcić. Kobieta w zamian za milczenie miała otrzymać 375 tys. dolarów. Jednak Mayrogi chce teraz unieważnić umowę o poufności. Tłumaczy, że nowy prawnik przekonał ją, iż potraktowała piłkarza zbyt łagodnie.

źródło:
Zobacz więcej