RAPORT

Pogarda

Gróbarczyk o przekopie Mierzei: Przygotowujemy niespodziankę na 16 października

Najnowsze

Popularne

– Rosja nic sobie nie robi z tego, że protestujemy przeciwko Nord Stream 2 i my też nie będziemy większej uwagi do tego przykładać – powiedział Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w „O co chodzi” pytany o protesty Rosji dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej.

Przekop Mierzei Wiślanej ruszy jeszcze w tym roku

W ostatnim kwartale 2018 r. po zakończeniu konsultacji w związku z raportem oddziaływania na środowisko i po okresie lęgowym ptaków rozpocznie się...

zobacz więcej

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, pytany w TVP Info, kiedy ruszy przekop Mierzei Wiślanej, zapewnił, że prace przygotowawcze są już na końcu drogi. Poinformował, że przekazano raport oddziaływania na środowisko, projekt jest już gotowy, wkrótce ma być gotowe pozwolenie na budowę.

– Część prac możemy zacząć już wcześniej, dlatego przygotowujemy niespodziankę na 16 października – w ramach pewnych prac, które możemy już rozpocząć na Mierzei – powiedział minister Gróbarczyk.

Tego dnia obchodzony jest w Polsce Dzień Papieża Jana Pawła II ustanowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi Polakowi, który 16 października 1978 r. został wybrany na Stolicę Piotrową.

Gość programu odniósł się także do rosyjskiej skargi dotyczącej przekopu wysłanej do KE zapewnił. Zapewnił, że nie może ona nic zmienić w naszych planach. Przyznał, że Polska znała to stanowisko od dawna, bo Rosja nie kryła swojego podejścia do tej inwestycji.

– Rosja nic sobie nie robi z tego, że protestujemy przeciwko Nord Stream 2 i my też nie będziemy większej uwagi do tego przykładać – powiedział minister Marek Gróbarczyk.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej