RAPORT

CELEBRYCI, POLITYCY I WŁADZE TVN WZIĘŁY SZCZEPIONKI MEDYKÓW

Co zrobi każdemu Sikorski? Przemilczany fragment taśmy Onetu

– Loda każdemu zrobi – mówi Krzysztof Kilian, ówczesny prezes Polskiej Grupy Energetycznej i wieloletni przyjaciel Donalda Tuska, w rozmowie z Mateuszem Morawieckim. Rozmowa została nagrana w 2013 r. w warszawskiej restauracji. 2 października br. nagranie udostępnił portal onet.pl.

Wassermann: Nie ma taśmy, na której premier mówi o handlu na słupy

– Z wielką satysfakcją słucham, że nie handluje się tam Ciechem; jest analiza sytuacji, notabene bardzo trafna – powiedziała Małgorzata Wassermann...

zobacz więcej

Dziennikarze portalu twierdzą, że – według zeznań kelnerów – w nagrywanych rozmowach obecny premier miał omawiać kwestie związane z zakupem nieruchomości „na słupa”. Takich wypowiedzi nie ma na nagraniu opublikowanym przez portal. Są za to słowa, które onet.pl przemilczał.

Publikujemy zapis fragmentu nagrania, na którym prezes PGE Krzysztof Kilian zwierza się Mateuszowi Morawieckiemu ze swojej opinii na temat Radosława Sikorskiego:

Krzysztof Kilian: Latał też Radek Sikorski. Ten to bardzo intensywnie, bardzo intensywnie, ho ho ho!

Mateusz Morawiecki: To mi się raczej nie zgadza…

Kilian: Wiem, wiem, to prawdziwy patriota generalnie, bojownik. Słyszałem, że pod Monte Cassino zestrzelił cztery latające czołgi, rozumiesz, k*, te tygrysy.

Morawiecki: Tym bardziej, że on…

Kilian: On jest klasycznym przykładem gościa, który nie ma czegoś takiego jak kręgosłup. W jego ciele nie stwierdzono. On ma urządzenie, które stoi w pionie i to wszystko.

Morawiecki: Natomiast ma pełną elastyczność zachowania.

Kilian: No nie, no, loda każdemu zrobi. Tam nie ma…

Morawiecki: Nie tylko Niemcom.

Kilian: Nie ma w ogóle o czym o czym gadać, daj spokój.

Ujawnione w tygodniku „Wprost” taśmy wywołały w 2014 r. kryzys w rządzie Donalda Tuska. Sprawa dotyczyła nagrywania od lipca 2013 r. do czerwca 2014 r. w warszawskich restauracjach osób z kręgów polityki, biznesu oraz funkcjonariuszy publicznych.

Nagrano m.in. ówczesnych szefów: MSW - Bartłomieja Sienkiewicza, MSZ - Radosława Sikorskiego oraz resortu infrastruktury i rozwoju - Elżbietę Bieńkowską, a także prezesa NBP Marka Belkę i szefa CBA Pawła Wojtunika.

źródło:
Zobacz więcej