RAPORT

Wojna na Ukrainie

Już 1200 ofiar na Celebes. Ratownicy odnajdują kolejne ciała

Ratownicy ciągle odnajdują kolejne ciała (fot. PAP/EPA/MAST IRHAM)
Ratownicy ciągle odnajdują kolejne ciała (fot. PAP/EPA/MAST IRHAM)

Do ponad 1200 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi i tsunami na indonezyjskiej wyspie Celebes. Ze względu na obawy przed wybuchem epidemii, na wyspie rozpoczęto masowe pogrzeby ofiar. Ratownicy nie dotarli jeszcze w niektóre rejony dotknięte przez kataklizm.

Setki ofiar śmiertelnych tsunami w Indonezji. Zniszczone tysiące domów

Do 832 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego tsunami na indonezyjskiej wyspie Sulawesi (dawniej Celebes), które było efektem piątkowego...

zobacz więcej

Lokalne władze szacują, że liczba ofiar śmiertelnych wzrośnie. Od piątkowego trzęsienia ziemi nadal nie ma informacji o zniszczeniach i ofiarach śmiertelnych w górzystej części wyspy, w pobliżu epicentrum, gdzie wciąż nie udało się dotrzeć ratownikom.

W 300-tysięcznym mieście Palu trwa przeszukiwanie ruin zniszczonych budynków. W mieście zawaliło się wiele hoteli, centrów handlowych i innych budynków użyteczności publicznej.

Władze Indonezji zaapelowały do społeczności międzynarodowej o udzielenie pomocy humanitarnej. Na terenach dotkniętych przez kataklizm mieszka około 1,4 mln osób.

Według lokalnych władz, w piątkowym trzęsieniu o sile 7,5 stopnia w skali Richtera i towarzyszącym mu tsunami, zginąć mogły tysiące osób.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej