RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Niemcy: Mężczyzna o „południowym typie urody” zaatakował nożem. Są ranni [WIDEO]

{Policja zatrzymała na miejscu zdarzenia młodego mężczyznę, który z nieznanych do tej pory powodów ranił nożem kuchennym ludzi na ulicy (fot. Carsten Koall/ Stringer/Getty Images)
{Policja zatrzymała na miejscu zdarzenia młodego mężczyznę, który z nieznanych do tej pory powodów ranił nożem kuchennym ludzi na ulicy (fot. Carsten Koall/ Stringer/Getty Images)

W miejscowości Ravensburg w Badenii Wirtembergii młody mężczyzna zaatakował nożem przechodniów. Ranił kilka osób. Policja szybko ujęła nożownika. Do sieci trafiło drastyczne wideo pokazujące skutki tego ataku.

Niemcy: Kolejny nieszczęśliwy wypadek w lesie Hambach

W czwartek, podczas likwidacji domków aktywistów okupujących las Hambach pod Kolonią, doszło do kolejnego tragicznego wypadku. Ranna została jedna...

zobacz więcej

Do tragedii doszło w centrum Ravensburga. Młody mężczyzna z nieznanych do tej pory powodów ranił nożem kuchennym ludzi na ulicy. Troje z nich odniosło ciężkie obrażenia, jedna osoba walczy w szpitalu o życie.

Policja zaraz po ataku zatrzymała sprawcę. Według niej w tej chwili nie ma dowodów, że był to atak terrorystyczny.

„Wszystko wskazuje na to, że sprawca działał samodzielnie” – powiedział szef policji w Revensburgu, Armin Rau. Policjanci nie ujawniają w tej chwili żadnych szczegółów zdarzenia. Nie podano ani nazwiska, ani narodowości nożownika.

Na platformie społecznościowej Facebook opublikowany został filmik nagrany bezpośrednio po zdarzeniu. Widać na nim dwie ofiary ataku oraz obezwładnionego młodego mężczyznę. Uwaga - film zawiera drastyczne sceny.

Z zeznań świadków wynika, że sprawca to młody mężczyzna o południowym typie urody.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej