Prorosyjska era Tuska

MŚ siatkarzy: Polacy ulegli Włochom 2:3, ale zagrają w półfinale

(fot. PAP/Maciej Kulczyński)

Broniący tytułu Polacy ulegli w Turynie Włochom 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15) w ostatnim meczu 3. rundy mistrzostw świata siatkarzy. Po wygraniu pierwszego seta biało-czerwoni zapewnili sobie awans do półfinału, w którym w sobotę zmierzą się z Amerykanami.

Kapitalny mecz Polaków! Serbia drugi raz na kolanach

Broniący tytułu Polacy wygrali w Turynie z Serbami 3:0 (28:26, 28:26, 25:22) w meczu grupy J w trzeciej rundzie mistrzostw świata siatkarzy....

Podopieczni trenera Vitala Heynena w czwartek pokonali Serbów 3:0 i by znaleźć się w „czwórce” wystarczyło im wygrać z gospodarzami fazy finałowej choćby jednej partii. Zrealizowali ten cel już na samym początku spotkania i zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie J.

Drugą parę półfinałową utworzą Brazylijczycy i Serbowie.

Polacy świetnie zaczęli mecz z Włochami i na pierwszą przerwę techniczną schodzą z czterema punktami przewagi. Do drugiej przerwy Polacy powiększają przewagę – prowadzą 16:9. Do awansu brakuje już tylko 9 punktów.

Piotr Nowakowski kończy pierwszego seta. Polska wygrywa z Włochami 25:14. Polacy są w półfinale Mistrzostw Świata. W pojedynku o finał broniący tytułu biało-czerwoni zmierzą się w sobotę z Amerykanami.

W drugim secie Włosi prowadzą 8:5 przed pierwszą przerwą techniczną. Na drugą przerwę techniczną Włosi wchodzą z przewagą 16:19. Drugiego seta wygrywają 25:21.

Rozpoczyna się trzecia partia. Przed pierwszą przerwą Włosi prowadzą 8:6. Przed drugą Polska zyskuje przewagę – prowadzi 16:13. Ostatecznie biało-czerwoni wygrywają trzeciego seta 25:18.

W czwartym secie do przerwy Italia prowadzi 16:12. Set kończy się wynikiem 17:25. Tie-break wyłoni zwycięzcę tego spotkania.

Włosi wygrywają mecz z Polakami w tie-braeku wynikiem 11:15. Końcowy wynik 2:3 dla Włochów. Jednak mimo to Polacy zostają zwycięzcami i awansują do półfinałów Mistrzostw Świata 2018.

Półfinałowy mecz Polacy zagrają z siatkarzami Stanów Zjednoczonych już w sobotę o godz. 21:15. Mecz będzie można oglądać w TVP1 i TVP Sport.