Potężny atak hakerski na Facebooka. Dziesiątki milionów kont w niebezpieczeństwie

Dyrekcja Facebooka poinformowała, że konta prawie 50 milionów użytkowników tego serwisu społecznościowego zostały wystawione na potencjalne ataki hakerskie z powodu luki w systemie bezpieczeństwa. Fakt ten został wykryty we wtorek. Facebook zawiadomił policję. Użytkownicy, którzy mogli być zagrożeni, musieli dziś ponownie zalogować się do serwisu. Nie wiązało się to jednak z koniecznością zmiany hasła.

KE ostrzega Facebooka. Komisarz: Moja cierpliwość się skończyła

Facebook musi podporządkować się unijnym regulacjom dotyczącym konkurencji przed końcem 2018 r., w przeciwnym razie grożą mu sankcje –...

zobacz więcej

Szef do spraw bezpieczeństwa firmy, Guy Rosen zapewnił, że luka została już naprawiona, a wszystkie zagrożone konta oraz zapobiegawczo 40 milionów innych – zresetowane.

Guy Rosen powiedział, że ponieważ śledztwo dopiero się rozpoczęło, na razie nie ustalono, czy konta zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem. Nie wiadomo też, kto doprowadził do luki w systemie zabezpieczeń.

Facebook nie podał, z jakich krajów pochodzą właściciele zagrożonych kont, ale wiele wskazuje na to, że problem dotyczył Europy.

źródło:

Zobacz więcej