RAPORT

Pogarda

Polacy dobrze oceniają pracę policji. Najlepszy wynik od lat

Najnowsze

Popularne

Blisko 3/4 Polaków dobrze ocenia policję – wynika z badania CBOS. To najlepszy wynik od początku lat 90. Mariusz Ciarka z Komendy Głównej Policji podkreśla, że na taki wynik ciężko pracują policjanci, a ich pracę widać też w statystykach dotyczących wykrywalności przestępstw.

Polacy ocenili działanie instytucji publicznych. Najlepiej wypadła policja

Ponad połowa ankietowanych pozytywnie ocenia policję, wojsko i Kościół katolicki – wynika z badania CBOS. Respondenci najgorzej ocenili działalność...

zobacz więcej

– To jest ich zasługa. To nie jest zasługa Komendy Głównej, to nie jest zasługa komendanta głównego Policji. To jest zasługa właśnie tych ludzi, którzy codziennie pracują, i myślę, że jednostkowe wpadki były dla mieszkańca Polski zrozumiałe. Ludzie oceniają instytucję jako całość, oceniają bardzo dobrze – mówił w TVP Info Ciarka.

– Bardzo dużym podziękowaniem jest sondaż, w którym praca policjantów została oceniona bardzo wysoko. Dodam do tego, że przekłada się to na codzienną realną pracę, bo przecież mamy spadek przestępczości w Polsce – dodał.

– W imieniu Komendanta Głównego Policji dziękując mieszkańcom naszego kraju szczególne podziękowania kieruje właśnie do wszystkich policjantów i pracowników Policji – dodał insp. Ciarka.


– Pierwszy raz w historii blisko aż trzy czwarte ankietowanych (74%) oceniło dobrze działalność Policji. W ostatnich latach ocena ta była wysoka (około 70%) i plasowała Policję w czołówce, jednak obecna ocena jest najwyższa od 1990 roku, a polska Policja po raz pierwszy zajęła pierwsze miejsce spośród badanych instytucji. Dziękując naszym obywatelom za tak wysokie zaufanie do polskiej Policji, pragnę serdecznie podziękować tym, dzięki którym taka ocena jest możliwa. To codzienna, ciężka służba policjantów i pracowników Policji, niesiona wszystkim potrzebującym pomoc i zrozumienie dla tych działań, ukształtowały pozytywny wizerunek policjantów jak i samej Policji. Dziękuję, jestem z Was dumny. – powiedział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

Badanie CBOS zostało przeprowadzone na początku września. Źle policję oceniło 15 procent ankietowanych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej