RAPORT

Pogarda

Będzie zakaz hodowli zwierząt futerkowych

Obrońcy przyrody czekają na wprowadzenie przepisów (fot. Wiki/Oikeutta eläimille)
Obrońcy przyrody czekają na wprowadzenie przepisów (fot. Wiki/Oikeutta eläimille)

Najnowsze

Popularne

Partia rządząca nie zamierza rezygnować z zakazu hodowli zwierząt futerkowych, tylko odsuwa go w czasie – ustaliła „Rzeczpospolita” w kierownictwie PiS. Nowelizacja ma być procedowana po wyborach.

„Serce dla zwierząt. Każdy porządny człowiek powinien w sobie to mieć”

W sieci pojawiało się nagranie z deklaracją poparcia likwidacji ferm zwierząt futerkowych. Wygłasza ją prezes PiS. „To jest kwestia, można...

zobacz więcej

13 września w Warszawie pod hasłem „Gdzie ta dobra zmiana dla zwierząt?” demonstrowało około 5 tys. osób. Protestowano przeciwko odstąpieniu przez PiS od projektu ustawy o ochronie zwierząt. Źródło dziennika w kierownictwie partii zapewnia, że o rezygnacji z projektu nie ma mowy.

Projekt przedstawił w listopadzie ubiegłego roku szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Przewiduje on kompleksowe zmiany dotyczące ochrony zwierząt – m.in. obowiązkowe czipowanie psów, zakaz trzymania psów na łańcuchach, tresowania zwierząt w cyrkach i montowania na budynkach kolców kaleczących ptaki.

Największe kontrowersje wzbudziły dwa elementy: zakaz uboju rytualnego (czyli bez ogłuszenia), a zwłaszcza zakaz hodowli zwierząt na futra. W tej ostatniej dziedzinie Polska jest jednym ze światowych potentatów. Rocznie uśmierca się u nas 8 mln zwierząt. Perspektywa zakazu wywołała protesty przedsiębiorców działających w branży futrzarskiej.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej