Radny PiS stworzył grę wyborczą; główny przeciwnik to „Tęczowy Jacek”

Gra (fot. boruczkowski.pl/gra-o-wybor)

Radny Prawa i Sprawiedliwości Michał Boruczkowski stworzył wyborczą grę komputerową, w której samolotem strzela się do logo konkurencyjnych ugrupowań. Rolę „wielkiego, złego bossa” pełni niszczyciel „Rainbow Jack”, czyli „Tęczowy Jacek”. Po jego pokonaniu gracz zdobywa 10 tys. głosów i fotel prezydenta Poznania.

„Podetnij sobie nadgarstki albo twoja rodzina umrze!”. Momo zbiera śmiertelne żniwo

13-latka usiłowała podciąć sobie nadgarstki, po tym jak postać lalki rodem z horrorów groziła jej, że jeśli tego nie zrobi, rodzina nastolatki...

zobacz więcej

– Pełnienie funkcji radnego to może być strasznie poważne zadanie, jednakże zawsze trzeba umieć znaleźć chwilę luzu – podkreślił radny Boruczkowski, który proponuje wyborcom „na odprężenie” grę komputerową „Gra o Wybór 2: Reelekcja”.

To już kolejna gra, jaką w czasie kampanii stworzył radny. W 2014 r. gracze, wcielający się w postać „młodego pilota Michała Boruczkowskiego” musieli pokonywać bezzałogowe obiekty latające innych opcji politycznych. Ostateczna potyczka było wówczas z ówczesnym prezydentem miasta „Wyczesanym”.

W tym roku radny wprowadzając graczy w fabułę tłumaczy: – W 2014 r. wydawało się, że po zwyciężeniu „Wyczesanego” ty, Michał Boruczkowski, spoczniesz na laurach, a Twoje Miasto, Poznań, będzie bezpieczne. Niestety. W chwilę po tym, jak „Wyczesany” został zestrzelony, zostałeś znienacka zaatakowany przez galaktyczny, bezzałogowy niszczyciel „Rainbow Jack”. Wyczerpany wcześniejszą walką nie miałeś szans. Jednakże, pomimo dużych strat, wywalczyłeś mandat radnego i zdołałeś uciec. Teraz nadszedł czas na rewanż i ostateczne rozstrzygnięcie.

W grze za pomocą strzałek na klawiaturze kieruje się samolotem.

W okręgu wyborczym nr VI do Rady Miasta Poznania jest ponad 70 tys. wyborców. Gracz za każdy zestrzelony obiekt Nowoczesnej zdobywa 400 głosów wyborców, za SLD - 500, a za PO - 1 tys. głosów.

źródło:

Zobacz więcej