RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie płacisz podatków? Uważaj na drony

Greckie władze podatkowe nasiliły w tym roku kontrole w popularnych miejscowościach wypoczynkowych (fot. Shutterstock/dancar)
Greckie władze podatkowe nasiliły w tym roku kontrole w popularnych miejscowościach wypoczynkowych (fot. Shutterstock/dancar)

Greckie władze podatkowe ujawniły, że po raz pierwszy użyły zwiadowczych dronów w walce z oszustami podatkowymi. Zdecydowano się na to na wyspie Santoryn (Santorini) w południowej części Cyklad.

Używane z Niemiec: dron za trzy miliardy

Niemcy chcą sprzedać Kanadzie mało używanego drona Euro Hawk. Bezzałogowy samolot odrzutowy, który kosztował Luftwaffe w sumie ponad 700 mln euro...

zobacz więcej

Podczas jednodniowej operacji przeprowadzonej w zeszłym tygodniu za pomocą drona obserwowano dziewięć statków, zabierających turystów na wypełniony wodą zapadnięty krater wulkanu, co jest jedną z tamtejszych atrakcji. Było to związane z podejrzeniem, że operatorzy statków zabierają turystów na pokład, pobierają opłatę, ale nie wydają żadnych paragonów.

Kontrole przeprowadzone po zarejestrowanych przez kamerę drona naruszeniach przepisów podatkowych wykazały, że fiskusowi nie odprowadzono należnych mu 25 tys. euro.

Greckie władze podatkowe nasiliły w tym roku kontrole w popularnych miejscowościach wypoczynkowych.

W zeszłym roku, według danych greckiego banku centralnego, Grecję odwiedziło ponad 27 mln turystów, o prawie 10 proc. więcej niż rok wcześniej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej