RAPORT

Pogarda

Żona prezydenta Poznania: Jestem wk…iona. Sąd: To zło, ale gorsze jest to, co dzieje się w Polsce

Według sędziego obwiniona dokonała oczywistego zła, ale gorszym złem jest łamanie w Polsce konstytucji (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)
Według sędziego obwiniona dokonała oczywistego zła, ale gorszym złem jest łamanie w Polsce konstytucji (fot. arch.PAP/Jakub Kaczmarczyk)

Najnowsze

Popularne

Poznański sąd okręgowy w poniedziałek podczas postępowania odwoławczego uniewinnił żonę prezydenta Poznania Joannę Jaśkowiak, skazaną za użycie słów „jestem wk…iona”. Wcześniej sąd rejonowy ukarał ją grzywną w wysokości 1000 złotych.

Żona prezydenta Poznania przed sądem za słowa „jestem wk...wiona”

Żona prezydenta Poznania Joanna Jaśkowiak stanęła w środę przed sądem w związku ze słowami, których użyła w trakcie ubiegłorocznej demonstracji. W...

zobacz więcej

Żona prezydenta Poznania użyła wulgarnego słowa w przemówieniu wygłoszonym podczas demonstracji 8 marca 2017 roku. Po tej wypowiedzi anonimowa osoba zgłosiła sprawę policji. W maju tego roku sąd rejonowy uznał Jaśkowiak winną popełnienia wykroczenia i wymierzył 1000 zł grzywny.

Kobieta odwołała się od wyroku, w poniedziałek sąd ją uniewinnił. W uzasadnieniu sędzia Sławomir Jęksa uznał, że czyn „z punktu widzenia przesłanek przedmiotowych i podmiotowych nie jest poważny”. Jak dodał, sama wypowiedź została błędnie oceniona przez sąd pierwszej instancji, bo „w oderwaniu od obecnej sytuacji politycznej”.

– Obwiniona użyła słów wulgarnych, które były słyszane przez dzieci, co jest oczywistym złem. Ale znacznie większym złem jest to, co dzieje się w Polsce. Mamy ciąg naruszeń konstytucji w związku z ograniczaniem wolności zgromadzeń, przejmowaniem instytucji konstytucyjnych, czyli Trybunału Konstytucyjnego, Krajowej Rady Sądownictwa, w chwili obecnej Sądu Najwyższego, naruszaniem zasady trójpodziału władzy i odmową publikowania orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego – powiedział sędzia.

Na sali sądowej Joannie Jaśkowiak towarzyszył mąż.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej