Kolejny dziennikarz zastrzelony w Meksyku. Wcześniej otrzymywał pogróżki

Dziennikarz gazety „Heraldo de Chiapas” Mario Gomez został zastrzelony (fot. facebook/Mario Gomez)

W meksykańskim stanie Chiapas w piątek zamordowany został dziennikarz gazety „Heraldo de Chiapas” – poinformowała AFP, powołując się na informacje z redakcji. To dziewiąty w tym roku dziennikarz zabity w Meksyku.

Krwawa zemsta karteli narkotykowych. Polowanie na dziennikarzy

Wybitny, wielokrotnie nagradzany meksykański dziennikarz Javier Valdez, który zajmował się zbrodniami karteli narkotykowych, został zamordowany w...

zobacz więcej

35-letni Mario Gomez został zastrzelony późnym popołudniem, gdy wychodził ze swojego domu w miejscowości Yajalon, gdzie pracował jako korespondent gazety. Źródło zbliżone do redakcji „Heraldo de Chiapas” poinformowało, że dziennikarz ostatnio dostawał pogróżki, o których powiadomił policję.

Gomez od ośmiu lat pracował w tej gazecie. Zajmował się polityką, wymiarem sprawiedliwości i sprawami społecznymi. Jego koledzy z redakcji napisali na stronie internetowej gazety, że domagają się rzetelnego śledztwa w celu ujęcia sprawców tego zabójstwa.

Meksyk jest drugim po Syrii najbardziej niebezpiecznym krajem dla dziennikarzy. W kraju tym od 2000 roku zginęło ok. 100 przedstawicieli mass mediów, a sprawcy wielu z tych zabójstw nie zostali odnalezieni.

źródło:

Zobacz więcej