Ks. Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa stowarzyszenia „Wiosna”

Decyzja wiąże się z artykułem Onetu, który opisuje mobbing w Wiośnie (fot. arch.PAP/Jacek Bednarczyk

Ks. Jacek Stryczek, twórca organizującego Szlachetną Paczkę stowarzyszenia Wiosna, zrezygnował w piątek z funkcji prezesa tego stowarzyszenia. Decyzja wiąże się z artykułem Onetu, który opisuje mobbing w Wiośnie.

Ks. Stryczek oddał się do dyspozycji Walnego Zgromadzenia stowarzyszenia Wiosna

W związku z publikacją Onetu, opisującą mobbing w stowarzyszeniu Wiosna, prezes tego stowarzyszenia ks. Jacek Stryczek oddał się do dyspozycji...

zobacz więcej

– Walne zgromadzenie stowarzyszenia Wiosna 3 października przyjmie rezygnację ks. Stryczka i powoła nowego prezesa zarządu – poinformowała w piątek PAP menedżerka działu mediów i PR stowarzyszenia Paula Wolecka.

Ks. Stryczek w ogłoszonej na Facebooku decyzji napisał, że Szlachetna Paczka jest dla niego najważniejsza i chciałby, aby dalej mogła się rozwijać.

„Trwa kryzys. Jestem odpowiedzialnym liderem i uważam, że nie moja osoba, ale Paczka jest najważniejsza” – napisał i dodał, że nie zgadza się z zarzutami stawianymi w opublikowanym w Onecie artykule Janusza Schwertnera. Zdaniem twórcy Szlachetnej Paczki tekst jest jednostronny. Wcześniej duchowny zapowiedział, że Wiosna z dużą starannością wyjaśni wszystkie wątpliwości.

Nagroda NIK dla twórcy Szlachetnej Paczki. Ks. Stryczek pierwszym wyróżnionym

Ksiądz Jacek Stryczek został pierwszym laureatem nagrody NIK imienia Władysława Stasiaka. Wyróżnienie jest przyznawane przez Najwyższą Izbę...

zobacz więcej

W czwartek portal Onet opublikował dwa teksty – reportaż opisujący mobbing w stowarzyszeniu Wiosna oraz wywiad z prezesem tego stowarzyszenia ks. Jackiem Stryczkiem - w wywiadzie duchowny odpiera zarzuty o mobbing.

Rozmówcy dziennikarza Onetu wypowiadają się zarówno anonimowo, jak i pod imieniem i nazwiskiem. Opisują uwłaczające ich godności zachowania ks. Stryczka, przywołują obraźliwe komentarze.

Po publikacji tekstów Janusza Schwertnera krakowska kuria zażądała od ks. Stryczka szczegółowych wyjaśnień w sprawie oskarżeń padających pod adresem duchownego.

W piątek do Prokuratury Rejonowej w Krakowie trafiły materiały medialne na temat stowarzyszenia Wiosna i jego prezesa. Po ich zbadaniu zdecyduje ona, czy są podstawy do wszczęcia postępowania.

źródło:
Zobacz więcej