Zaatakował ekspedientkę nożem. Napastnik z Wrocławia usłyszał zarzuty

46-latek z Wrocławia odpowie m.in. za usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy. Kilka dni temu zaatakował ekspedientkę, której zadał kilkanaście ciosów nożem.

Wpadł nożownik z Wrocławia, który zaatakował ekspedientkę

Mężczyzna wpadł w ręce policjantów około południa. Zatrzymano go w okolicy mostu Trzebnickiego na terenie Wrocławia. Był wcześniej karany m.in. za...

zobacz więcej

6 tysięcy złotych nagrody trafi do dwóch mieszkańców Wrocławia, którzy swoim działaniem przyczynili się do zatrzymania mężczyzny. Zatrzymany 46-latek odpowie m.in. za usiłowanie zabójstwa w zamiarze ewentualnym oraz rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia w warunkach recydywy. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Do napadu doszło 17 września 2018 roku u zbiegu ulic Jedności Narodowej i Daszyńskiego na terenie wrocławskiej dzielnicy Śródmieście. Przed godziną 17.00 nieznany wtedy mężczyzna napadł na kobietę pracującą w jednym z pobliskich sklepów i zadał jej wiele ciosów nożem. Poszkodowana została przewieziona do jednego z miejscowych szpitali w stanie zagrożenia życia.

Policjanci opublikowali wizerunek napastnika pozyskany z monitoringu miejskiego. Dzięki temu w czwartek został on namierzony i zatrzymany.

źródło:
Zobacz więcej