RAPORT

Pogarda

„Katolicki” rap księdza egzorcysty. „Miłość do Kościoła, tak zostałem wychowany”

Najnowsze

Popularne

– Chrystus Wam Daje Pokój – rapuje ksiądz Adam Anuszkiewicz, kapelan zakładu poprawczego dla młodzieży. Duchowny katolicki nagrał utwór, w którym śpiewając zredefiniowane „CHWDP” przypomina chrześcijanom, jakimi wartościami powinni się kierować. – Skrzynka wódki, beczka śledzi nie zastąpi Ci spowiedzi – brzmi jedno z wyśpiewanych przez księdza „ostrzeżeń”.

Kontrowersyjny klip rapera. „Promuje Racibórz narkotykami”

Raper Korki nagrał kontrowersyjny teledysk do utworu „Lecicie”, w którym pojawiają się teksty promujące narkotyki i broń; utwór jest naszpikowany...

zobacz więcej

Ksiądz Adam Anuszkiewicz, kapelan ośrodka poprawczego i posługujący aktywnie egzorcysta, zaprezentował w sieci nagranie, w którym rapuje o wierze w Boga i problemach, z którymi mierzy się człowiek.

– Miłość do Kościoła, tak zostałem wychowany, choć wiedziałem, że niektórzy księża to dzbany. Nie oceniaj jednak, drogi kolego, wszystkich ludzi przez pryzmat jednego – rozpoczyna kapłan swoją raperską „nawijkę”.

Ksiądz Anuszkiewicz ze swoim raperskim przesłaniem chce docierać do tych, którzy „są w potrzebie i potrzebują wiary i łaski”.

– Nie miałem wprost zamysłu, aby odpowiadać, ale widzę taką potrzebę. Mnie też boli całe zło świata, fakt, że czasami źle się dzieje w Kościele. Nie można jedną miarą sądzić wszystkich – mówił kapłan na antenie telewizji „Republika”.

Jak wówczas zaznaczał, chce on „wsadzić kij w mrowisko, aby całe zło zmieniać w dobro”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej