Dwoje Rosjan w areszcie za próbę przemytu haszyszu wartego ponad 4 mln zł

Znalezione ponad 86 kg narkotyku ma wartość 4,3 mln zł (fot. nadbuzanski.strazgraniczna.pl)

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili wywóz ponad 86 kg haszyszu wartości przeszło 4 mln zł przez przejście w Terespolu (woj. lubelskie). Dwoje Rosjan podejrzanych o przemyt zostało aresztowanych.

Narkokonsorcjum rozbite

To jeden z największych ciosów w przestępczość narkotykową w ostatnim czasie. Policjanci zabezpieczyli setki ton substancji odurzających, ponad...

zobacz więcej

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Lubelski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami NOSG – poinformowała w komunikacie Prokuratura Krajowa.

Do próby przemytu doszło 31 sierpnia na przejściu drogowym z Białorusią w Terespolu.

Strażnicy graniczni zwrócili uwagę na nienaturalne, nerwowe zachowanie kobiety i mężczyzny, obywateli Rosji, wyjeżdżających z Polski.

Po dokładnej kontroli ich samochodu w jego skrytkach znaleziono hermetycznie zamknięte pakunki różnej wielkości. Okazało się, że to haszysz.

Ponad 86 kg narkotyku ma wartość 4,3 mln zł. Prokurator przedstawił Rosjanom zarzuty popełnienia przestępstw z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Sąd aresztował podejrzanych na trzy miesiące. Grozi im kara do 15 lat więzienia. Śledczy określają sprawę jako rozwojową, nie wykluczają zatrzymań kolejnych osób.
Śledczy określają sprawę jako rozwojową, nie wykluczają zatrzymań kolejnych osób (fot. nadbuzanski.strazgraniczna.pl)

źródło:

Zobacz więcej