RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Brytyjczycy mają dość multi-kulti

Zaledwie 17 proc. Brytyjczyków wierzy, że rząd mówi prawdę o imigracji (fot. Tolga Akmen/Anadolu Agency/Getty Images)
Zaledwie 17 proc. Brytyjczyków wierzy, że rząd mówi prawdę o imigracji (fot. Tolga Akmen/Anadolu Agency/Getty Images)

Największe w historii Wielkiej Brytanii konsultacje publiczne dotyczące imigracji i integracji przybyszy ujawniły wrogie nastawienie prawie połowy Brytyjczyków do wielokulturowości – informuje „Gazeta Polska Codziennie”. Zdecydowana większość ankietowanych uważa, że imigranci się nie integrują i nie wierzy w informacje rządowe na temat przyjezdnych.

„Chora ideologia multi-kulti po prostu się nie sprawdza”

– Chora ideologia multi-kulti, która pojawiła się wśród elit europejskich, po prostu się nie sprawdza. Nie wiem, co się jeszcze musi wydarzyć. Czy...

zobacz więcej

Podczas trwających 15 miesięcy konsultacji prawie 20 tys. Brytyjczyków wzięło udział w ankietach lub panelach dyskusyjnych, które obejmowały szeroki zakres pytań związanych z wielokulturowością i imigracją do Wielkiej Brytanii.

Raport przedstawiły lewicowa grupa Hope Not Hate oraz zajmujący się badaniem tożsamości, integracji i migracji think tank British Future. Wynika z niego, że Brytyjczycy zaczynają tracić wiarę w kulturowe wzbogacanie, które w założeniu miała przynieść masowa migracja.

Z badań wynika, że 40 proc. Brytyjczyków uważa, iż ich kultura jest osłabiana lub podważana przez multi-kulti. Zaledwie 17 proc. wierzy, że rząd mówi prawdę o imigracji, a tylko 15 proc. uważa, że Londyn sprawnie zarządza imigracją.

52 proc. ankietowanych twierdzi również, że usługi publiczne (szkoły, narodowa służba zdrowia) są obciążone przez imigrację i że migranci obniżają wynagrodzenia, bo są gotowi pracować za niższe wynagrodzenie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej